W najnowszym sondażu PiS nadal dominuje

Sondaż przeprowadzony przez Social Changes dla portalu wPolityce.pl pokazuje, że partia rządząca utrzymuje dominującą pozycję na polskiej scenie politycznej.

Choć najnowszy sondaż Social Changes wykazał spadek poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości o 1 punkt procentowy, to jednak partia rządząca nadal cieszy się dużym poparciem 42 proc. To wynik porównywali do wyborczego. W październiku na PiS zagłosowało 43,59 proc. biorących udział w wyborach Polaków.

Wzrosło natomiast poparcie dla Koalicji Obywatelskiej. Poparło ją 25 proc. respondentów to jest o 1 punkt procentowy więcej niż w poprzednim sondażu Social Changes. W wyborach na opozycyjną koalicję liberalną zagłosowało 27,40 proc. wyborców. Trzecią siłą jest lewicowa koalicja skupiona wokół Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wybrało ją w czasie sondażu aż 15 proc. pytanych. To 2 punkty procentowe więcej niż w poprzednim sondażu, którego wyniki były opublikowane tydzień wcześniej i o około 2,5 punków procentowych więcej niż w wyborach.

9 proc. badanych chciało głosować na komitet wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego wspierany przez Pawła Kukiza. To o 1 punkt procentowy więcej niż w poprzednim sondażu. Także poparcie w czasie październikowych wyborów było dla komitetu Władysława Kosiniaka-Kamysza o 1 punkt procentowy niższe. Taki sam wzrost poparcia odnotowała Konfederacja, którą wybrało 8 proc. respondentów.

Czytaj także: Wielka partia ludowa nie będzie większa

tvp.info/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz