Turcja zmusiła Facebooka do otworzenia lokalnego przedstawicielstwa

Facebook ogłosił w poniedziałek, że utworzy w Turcji reprezentujący korporację podmiot prawny.

Facebook zdecydował się na stworzenie przedstawicielstwa funkcjonującego w ramach tureckiego porządku prawnego po tym gdy miejscowy parlament uchwalił nowe uregulowania funkcjonowania Internetu w Turcji. Amerykański gigant cyfrowy ogłosił swój plan w poniedziałek.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Jak twierdzi pisząca o sprawie agencja informacyjna Reutera Facebook nie jest pierwszą z wielkich korporacji cyfrowych, która otworzyła swoje przedstawicielstwo prawne w Turcji. Uczynili tak również właściciele marki Google i Youtube.

Reuter przypomina, że w zeszłym miesiącu obie te korporacje, a także Twitter, zostały obłożone przez władze Turcji karami pieniężnymi, za to, że nie przestrzegały nowych przepisów.

Nowe prawo wprowadza odpowiedzialność platform cyfrowych za treści publikowane z Turcji oraz daję jej władzom możliwość domagania się usuwania niektórych z nich. W przypadku uchylanie się właścicieli platform cyfrowych od tych wymogów w grę wchodzą nie tylko kary finansowe, ale też ograniczenie transferu danych portali o 90 proc., czy nawet całkowite ich zablokowanie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Dyskusja na temat odpowiedzialności kierownictw i moderatorów platform cyfrowych wybuchła po tym gdy ich właściciele zdecydowali się dwa tygodnie temu zawiesić na stałe lub tymczasowo konta prezydenta USA Donalda Trumpa. Szefowie Twittera, Facebooka czy Instagrama uznali wówczas, że Trump używa portali społecznościowych w celu inspirowania przemocy politycznej.

reuters.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz