Jedna z kobiet, która wraz ze zwolennikami Donalda Trumpa wtargnęła na Kapitol miała planować sprzedaż Rosjanom laptopa przewodniczącej Izby Reprezentantów.

22-letnia Riley June Williams z Harrisburga jest obwiniona o naruszenie porządku publicznego i zamiar uniemożliwienia obrad Kongresu po tym gdy była w tłumie zwolenników Donalda Trumpa, którzy 6 stycznia wdarli się do gmachu amerykańskiego parlamentu i okupowali go około dwóch godzin. Jednak śledczy już zaczęli badać jej sprawę w kontekście innego, dużo poważniejszego zarzutu, jak podał w poniedziałek portal telewizji NBC News.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Śledczy dotarli do byłego partnera Williams, którego określają jako W 1 (świadek nr 1). Twierdzi on, że Williams planowała, iż w przypadku jeśli uda jej się wedrzeć do Kapitolu ukradnie laptopa Nancy Pelosi – przewodniczącej izby niższej amerykańskiego parlamentu Izby Reprezentantów. Jak zaplanowała tak zrobiła, przynajmniej według świadka.

Williams miała, według świadka, ściśle określony cel. Jak twierdzi FBI „zamierzała wysłać urządzenie do przyjaciela w Rosji, który następnie planował sprzedać sprzęt SWR, rosyjskiemu wywiadowi zagranicznemu”. Ten sam świadek przekazał jednak, że plan się nie powiódł i Williams nie zdołała wysłać laptopa do Rosji. Ma nadal znajdować się w posiadaniu sprzętu lub być może już go zniszczyła.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wcześniej zastępca gabinetu Pelosi Drew Hammill stwierdził, że przewodnicząca Izby Reprezentantów używała laptopa jedynie do przeprowadzania prezentacji multimedialnych.

nbcnews.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz