Prezydent Donald Trump stwierdził, że sierpniowy atak lotniczy na autobus w Jemenie dokonany przez siły lotnicze Arabii Saudyjskiej, w wyniku którego zginęło 51 osób, w tym 44 dzieci, był skutkiem nieumiejętności posługiwania się amerykańską bronią.

Zapytany przez portal Axios na temat cywilów zabitych w Jemenie, Trump określił atak na jemeński autobus mianem horroru. Według Trumpa, atak był jednak wynikiem pomyłki. „To byli w zasadzie ludzie, którzy nie umieli używać tej broni, co jest okropne. Będę mówił o wielu sprawach z Saudyjczykami, ale na pewno nie chciałbym mieć ludzi, którzy nie wiedzą, jak używać broni, strzelając do autobusów z dziećmi.”

We wrześniu Saudyjczycy przyznali, że atak na autobus nie był usprawiedliwiony i że zostaną ukarani odpowiedzialni za „pomyłkę”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Od 2015 r., co najmniej 10 000 Jemeńczyków zostało zabitych, 22 miliony potrzebują pilnej humanitarnej pomocy (z całkowitej populacji około 29 milionów), a osiem milionów jest niedożywionych. Liczby te mogą jedynie wzrosnąć po tym, jak ujawniono, że Arabia Saudyjska wzięła na cel dostawy żywności.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Amerykańscy najemnicy zabijali w Jemenie na zlecenie ZEA

kresy.pl / the guardian
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz