Prezydent Donald Trump stwierdził, że sierpniowy atak lotniczy na autobus w Jemenie dokonany przez siły lotnicze Arabii Saudyjskiej, w wyniku którego zginęło 51 osób, w tym 44 dzieci, był skutkiem nieumiejętności posługiwania się amerykańską bronią.

Zapytany przez portal Axios na temat cywilów zabitych w Jemenie, Trump określił atak na jemeński autobus mianem horroru. Według Trumpa, atak był jednak wynikiem pomyłki. “To byli w zasadzie ludzie, którzy nie umieli używać tej broni, co jest okropne. Będę mówił o wielu sprawach z Saudyjczykami, ale na pewno nie chciałbym mieć ludzi, którzy nie wiedzą, jak używać broni, strzelając do autobusów z dziećmi.”

We wrześniu Saudyjczycy przyznali, że atak na autobus nie był usprawiedliwiony i że zostaną ukarani odpowiedzialni za “pomyłkę”.

Od 2015 r., co najmniej 10 000 Jemeńczyków zostało zabitych, 22 miliony potrzebują pilnej humanitarnej pomocy (z całkowitej populacji około 29 milionów), a osiem milionów jest niedożywionych. Liczby te mogą jedynie wzrosnąć po tym, jak ujawniono, że Arabia Saudyjska wzięła na cel dostawy żywności.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Amerykańscy najemnicy zabijali w Jemenie na zlecenie ZEA

kresy.pl / the guardian

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply