Według brukselskiej korespondentki RMF FM, tym razem Komisja Europejska obcięła Polsce 42 mln euro, z tytułu niezapłaconych kar za niezlikwidowanie Izby Dyscyplinarnej SN. „Polska bezpowrotnie straciła już 111 mln euro”.

Jak poinformowało w piątek radio RMF FM, Komisja Europejska ponownie potrąciła Polsce pieniądze, z tytułu niezapłaconych kar w wysokości miliona euro dziennie za nierespektowanie wyroku TSUE, nakazującego likwidację Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Według brukselskiej korespondentki radia, tym razem KE obcięła Polsce 42 mln euro. Przelewy dla Polski zostały potrącone w minioną środę, tj. 18 maja br.

Gasum, fiński państwowy importer gazu, poinformował w piątkowym oświadczeniu, że import gazu ziemnego z Rosji zostanie wstrzymany od soboty. (więcej…)

Ksiądz profesor Dariusz Oko ma wpłacić 3000 euro na konto organizacji pomocowej - orzekł sąd rejonowy w niemieckiej Kolonii. Duchownemu zarzucano "podżeganie do nienawiści".

W piątek przed sądem rejonowym w Kolonii zakończył się proces księdza Dariusza Oko. Postępowanie wobec duchownego zostało zawieszone pod warunkiem zapłacenia grzywny.

Katolickiemu filozofowi i profesorowi Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie zarzucono "podżeganie do nienawiści". Oskarżony w tej samej sprawie został ksiądz Johannes Stoehr, redaktor niemieckiego czasopisma "Theologisches" ("Kwestie Teologiczne"), w którym ks. Oko opublikował na początku 2021 roku artykuł pt. "O konieczności ograniczania klik homoseksualnych w Kościele".

Jak co roku Komisja Europejska opublikowała tablicę wyników wymiaru sprawiedliwości. Ma w ilościowy i porównywalny sposób pokazywać sytuację systemów wymiaru sprawiedliwości w 27 państwach Unii Europejskiej.

Skuteczność sądownictwa mierzona jest w tym przypadku przede wszystkim długością postępowania.

Fińscy eksperci: współpraca z Polską możliwa jeżeli nie pogorszy to relacji z Rosją

Rosja wstrzymała dostawy gazu ziemnego do sąsiedniej Finlandii po tym, jak nordycki kraj odmówił zapłaty Gazpromowi w rublach - przekazał w sobotę The Guardian.
(więcej…)

Minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Liz Truss skrytykowała prezydenta Francji Emmanuela Macrona za proponowanie, aby Putin nie został "poniżony". (więcej…)

Pomóż nam dziś utrzymać nasze pozycje! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga fortu Kresy.pl
0%