Młode pokolenie może zmienić scenę polityczną w Polsce. Tylko 35% młodych mężczyzn popiera główne partie PiS i PO. Najpopularniejsza jest wśród nich eurosceptyczna i antyimigrancka Konfederacja.

Serwis Europe Elects podający wyniki wyborcze i dane sondażowe z całej Europy, przytoczył dane z sondażu Kantar Public, który podliczył wskazania mężczyzn w wieku 18-30 mających określone sympatie wyborcze. Okazało się, że najpopularniejsza wśród nich jest koalicja narodowców i konserwatywnych liberałów. Eurosceptyczna i antyimigrancka Konfederacja otrzymała wśród młodych mężczyzn aż 31% poparcia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Tylko 23% młodych mężczyzn zagłosowało na Prawo i Sprawiedliwość. W sondażach obejmujących wszystkich wyborców partia rządząca ma zwykle niemal dwukrotnie wyższe poparcie. Także liberalna Koalicja Europejska ma wśród młodych mężczyzn w przybliżeniu o połowę niższe poparcie, w sondażu Kantar Public na poziomie 12%. Wyraźnie popularniejsza jest wśród nich nowa siła, socjal-liberalna Wiosna Roberta Biedronia, którą wybrało 18% mężczyzn w wieku 18-30 lat.

Także Kukiz ’15 może liczyć wśród młodych mężczyzn na wyższe poparcie niż w całym społeczeństwie. W cytowanym sondażu wskazało go 12% respondentów. Nawet skrajnie lewicowa partia Razem otrzymała wśród młodych mężczyzna poparcie pozwalające przekroczyć prób wyborczy – wybrało ją 5% pytanych.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Sondaż Kantar Public został przeprowadzony w dniach 4-9 kwietnia na próbie 788 osób.

twitter.com/EuropeElects/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz