Strasburski Trybunał nakazał Polsce wypłacić azylantom znaczne odszkodowanie

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał, że Polska w niewłaściwy sposób potraktowała azylantów i nakazał wypłacić im pokaźne odszkodowanie.

Pozew przeciwko Polsce złożyła do Trybunału w Strasburgu rodzina obywateli rosyjskich, która poczuła się poszkodowana koniecznością przebywania w naszym kraju w zamkniętym ośrodku  dla cudzoziemców.Obywatele Rosji złożyli wniosek o azyl w Polsce w 2012 roku. Po odmowie udali się do Niemiec, ale niemieckie władze zawróciły do Polski matkę z trójką dzieci. Ojciec pozostał w Niemczech by się leczyć. Polscy urzędnicy umieścili jego rodzinę w ośrodku zamkniętym w którym spędziła sześć miesięcy, a ojciec, po wyjściu ze szpitala około pięciu. Wszyscy opuścili ośrodek w czerwcu 2012 roku i ponownie wyjechali do Niemiec. Dziś mieszkają w niemieckim mieście Herne.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Polska nie potrafiła uzasadnić, dlaczego tak długo przetrzymywała w zamknięciu rosyjskich uchodźców ubiegających się ponownie o azyl” – uznali sędziowie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka i skazali nasze państwo na wypłatę rodzinie azylantów odszkodowania w wysokości 12 tys. euro. Trybunał uznał również, że drugi wniosek migrantów o azyl był rozpatrywany zbyt długo.

W zeszłym rok w Polsce było ok 3 tys. uchodźców – głównie Czeczenów, obywateli Rosji. 4 tys. migrantów czekało na decyzję w sprawie azylu.

interia.pl/kresy.pl

Strasburski Trybunał nakazał Polsce wypłacić azylantom znaczne odszkodowanie
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi:

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz