Rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders oświadczyła w środę, że decyzja dotycząca ataku na Syrię nie została jeszcze podjęta.

Sanders powiedziała, że prezydent USA Donald Trump nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji dotyczącej ataku na Syrię. Rzeczniczka zaznaczyła, że na stole jest kilka innych wariantów odpowiedzi na atak chemiczny, nie tylko militarnych.

Rzeczniczka podkreśliła, że administracja USA może podjąć różne reakcje na atak chemiczny we Wschodniej Gucie oprócz uderzenia rakietowego wspomnianego w tweecie Trumpa.

ZOBACZ TAKŻE: Pentagon: Atak chemiczny w Syrii jest wciąż badany przez wywiad

Trump napisał w środę: Rosja zapewnia, że zestrzeli dowolny i każdy pocisk wystrzelony w kierunku Syrii. Przygotuj się Rosjo, bo one nadejdą, (będą) ładne, nowe i ‚inteligentne'”! Nie powinnaś być partnerką Zwierzęcia Zabijającego Gazem, które zabija swoich ludzi i znajduje w tym przyjemność!.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sanders podkreśliła, że prezydent Trump wini za atak Rosję i Syrię. Jego zdaniem Moskwa w kwestii Syrii odegrała „złą rolę”, ale Waszyngton liczy, że to się zmieni.

Kresy.pl / interia.pl / reuters.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz