W sondażu przeprowadzonym dla portalu rp.pl zapytano Polaków czy 28-letni poseł Adam Andruszkiewicz, który kilkukrotnie zmienił już przynależność polityczną, powinien zostać wiceministrem cyfryzacji.

28 grudnia premier Mateusz Morawiecki powołał Adama Adnruszkiewicza, posła z koła Wolni i Solidarni na wiceministra cyfryzacji. Nominacja ta wzbudziła kontrowersje zarówno ze względu na brak jakiegokolwiek wcześniejszego zaangażowania posła Andruszkiewicza w dziedzinie za którą będzie odpowiadał na wiceministerialnej posadzie, jak też ze względu na to, że jest znany z szybkiego zmieniania barw politycznych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Na zlecenie portalu „Rzeczpospolitej” pracownia SW Research zapytała Polaków jak oceniają powołanie Andruszkiewicza na wiceministerialne stanowisko. Zdecydowana większość bo aż 51% respondentów oceniła, że Andruszkiewicz nie powinien objąć takiej posady. Natomiast 18% pytanych uznało, że Andruszkiewicz nadaje się na stanowisko wiceministra cyfryzacji. 31% badanych nie miało zdania na ten temat.

Sondaż przeprowadzono w dniu 2 stycznia 2019 roku na próbie 800 osób reprezentatywnej dla populacji Polski pod względem płci, wieku i miejsca zamieszkania

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Andruszkiewicz dostał się do Sejmu z list ruchu Kukiz ’15. Związany z Ruchem Narodowym, w czasie konfliktu jego prezesa Roberta Winnickiego z Pawłem Kukizem, Andruszkiewicz wybrał jednak lidera ruchu Kukiz ’15. Wkrótce młody poseł zaczął budować w ramach tego ruchu Stowarzyszenie Endecja, ale wkrótce porzucił je by dołączyć do koła poselskiego zorganizowanego przez Kornela Morawieckiego – Wolni i Solidarni. W ramach niego zajmował coraz bardziej prorządową pozycję.

rp.pl/kresy.pl

 

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz