Podana przez Kancelarię Prezydenta RP informacja o spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem wywołała złośliwe komentarze użytkowników Twittera.

Oficjalne konto Kancelarii Prezydenta RP na Twitterze podało informację o tym, że Andrzej Duda “rozmawiał z prezydentem USA Donaldem Trumpem między innymi o wzmacnianiu polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej w zakresie sprzętu i jednostek wojskowych”.

 

Zdjęcia zamieszczone przez Kancelarię prezydenta wywołały jednak złośliwe komentarze użytkowników Twittera. Według wielu z nich fotografie sprawiają wrażenie jakby prezydent USA spotkał się z Andrzejem Dudą przechodząc z pustej sali konferencyjnej do windy.

 

Prezydenci Polski i USA spotkali się w Brukseli gdzie rozpoczął się dzisiaj szczyt NATO. Szef Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski zapewnia jednak, że “Prezydent Trump zaprosił Prezydenta Dudę do swojego pokoju tutaj w siedzibie Sojuszu” – jak podaje oficjalna strona internetowa Kancelarii. Według Szczerskiego spotkanie było na tyle długie, że obaj przywódcy zdążyli porozmawiać o “współpracy wojskowej, w tym o wzmacnianiu polsko-amerykańskiej kooperacji wojskowej, w zakresie sprzętu i w zakresie współpracy jednostek wojskowych”, która to wypowiedź jest najprawdopodobniej źródłem komunikatu na Twitterze. Poza dwoma prezydentami na jednym ze zdjęć towarzyszy im doradca Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego John Bolton, a na innym między nimi kroczy prawdopodobnie prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović.

Przypomnijmy, że po styczniowym uchwaleniu nowelizacji ustawy o IPN, która wprowadzała odpowiedzialność karną za pomawianie państwa i narodu polskiego odpowiedzialnością za zagładę Żydów, doszło do nagonki władz Izraela i środowisk żydowskich na Polskę. Izraelczycy i amerykańscy Żydzi domagali się uchylenia zapisów o penalizacji takiego zniesławiania Polski, a w ich narracji pojawiały się zresztą sugestie o współodpowiedzialności narodu polskiego za Holokaust. Stanowisko Izraela i środowisk żydowskich poparła administracja Donalda Trumpa. Według ujawnionych przez media przecieków Biały Dom zadecydował, że prezydent Duda czy premier Morawiecki nie spotkają się z prezydentem Dudą tak długo aż Polska nie uchyli kontestowanej przez Tel Awiw i Waszyngton ustawy. 27 czerwca rząd PiS doprowadził do zmiany ustawy o IPN zgodnie z żądaniami USA i Izraela w trybie pilnym. Andrzej Duda do tej pory nie doczekał się zaproszenia do Białego Domu.

prezydent.pl/twitter.com/kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply