Podana przez Kancelarię Prezydenta RP informacja o spotkaniu Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem wywołała złośliwe komentarze użytkowników Twittera.

Oficjalne konto Kancelarii Prezydenta RP na Twitterze podało informację o tym, że Andrzej Duda „rozmawiał z prezydentem USA Donaldem Trumpem między innymi o wzmacnianiu polsko-amerykańskiej współpracy wojskowej w zakresie sprzętu i jednostek wojskowych”.

 

Zdjęcia zamieszczone przez Kancelarię prezydenta wywołały jednak złośliwe komentarze użytkowników Twittera. Według wielu z nich fotografie sprawiają wrażenie jakby prezydent USA spotkał się z Andrzejem Dudą przechodząc z pustej sali konferencyjnej do windy.

 

Prezydenci Polski i USA spotkali się w Brukseli gdzie rozpoczął się dzisiaj szczyt NATO. Szef Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski zapewnia jednak, że „Prezydent Trump zaprosił Prezydenta Dudę do swojego pokoju tutaj w siedzibie Sojuszu” – jak podaje oficjalna strona internetowa Kancelarii. Według Szczerskiego spotkanie było na tyle długie, że obaj przywódcy zdążyli porozmawiać o „współpracy wojskowej, w tym o wzmacnianiu polsko-amerykańskiej kooperacji wojskowej, w zakresie sprzętu i w zakresie współpracy jednostek wojskowych”, która to wypowiedź jest najprawdopodobniej źródłem komunikatu na Twitterze. Poza dwoma prezydentami na jednym ze zdjęć towarzyszy im doradca Trumpa do spraw bezpieczeństwa narodowego John Bolton, a na innym między nimi kroczy prawdopodobnie prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że po styczniowym uchwaleniu nowelizacji ustawy o IPN, która wprowadzała odpowiedzialność karną za pomawianie państwa i narodu polskiego odpowiedzialnością za zagładę Żydów, doszło do nagonki władz Izraela i środowisk żydowskich na Polskę. Izraelczycy i amerykańscy Żydzi domagali się uchylenia zapisów o penalizacji takiego zniesławiania Polski, a w ich narracji pojawiały się zresztą sugestie o współodpowiedzialności narodu polskiego za Holokaust. Stanowisko Izraela i środowisk żydowskich poparła administracja Donalda Trumpa. Według ujawnionych przez media przecieków Biały Dom zadecydował, że prezydent Duda czy premier Morawiecki nie spotkają się z prezydentem Dudą tak długo aż Polska nie uchyli kontestowanej przez Tel Awiw i Waszyngton ustawy. 27 czerwca rząd PiS doprowadził do zmiany ustawy o IPN zgodnie z żądaniami USA i Izraela w trybie pilnym. Andrzej Duda do tej pory nie doczekał się zaproszenia do Białego Domu.

prezydent.pl/twitter.com/kresy.pl

Prezydent Duda spotkał się z Trumpem – między salą a windą? [+FOTO]
Oceń ten artykuł

Tagi: , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz