PO zmieni kandydata na prezydenta

Powołując się na nieoficjalne źrodła rozgłośnia radiowa RMF FM twierdzi, że Małgorzata Kidawa-Błońska wycofa się z wyścigu prezydenckiego.

Portal RMF FM podał w czwartek, że w piątek o godz. 10 ma zebrać się Zarząd Główny Platformy Obywatelskiej. Ma on przyjąć rezygnację Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z ubiegania się o stanowisko prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej, w której PO stanowi główną siłę polityczną. Według RMF FM do zastąpienia Kidawy-Błońskiej gotowych jest dwóch polityków – prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i deputowany Parlamentu Europejskiego Radosław Sikorski.

Informacje te potwierdził także portal Onet, który też powołuje się na anonimowe źródła w PO. Co ważne portal ten twierdzi, że kierownictwo największej jeszcze partii opozycyjnej rozważało wymianę swojego kandydata na prezydenta od jakiegoś czasu. Słabość kandydatury Kidawy-Błońskiej, która odnotowywała w sondażach poparcie na poziomie kilku procent i w wielu z nich była nie tylko poza pierwszą trójką, ale nawet pierwszą czwórką kandydatów, miała być według Onetu być jedną z głównych przyczyn kontestowania przez PO pierwotnego terminu odbycia wyborów – 10 maja. Ich nieprzeprowadzenie i ogłoszenie nowych wyborów daje partii formalne możliwości zgłoszenia innej osoby.

Kidawa-Błońska miała opierać się kierownictwu swojej partii, ale w końcu jej uległa i w piątek zostanie to oficjalnie ogłoszone. Warto przypomnieć, że została ona wybrana do ubiegania się o stanowisko prezydenta w ramach procedury prawyborów w ramach PO. Nowy kandydat zostanie wyłoniony przez partyjne kierownictwo.

Czytaj także: Andrzej Duda: Będę apelował bo 500+ brali tylko ci, którzy muszą, ale nie będę zabierał

rmf24.pl/onet.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply