PO zmieni kandydata na prezydenta

Powołując się na nieoficjalne źrodła rozgłośnia radiowa RMF FM twierdzi, że Małgorzata Kidawa-Błońska wycofa się z wyścigu prezydenckiego.

Portal RMF FM podał w czwartek, że w piątek o godz. 10 ma zebrać się Zarząd Główny Platformy Obywatelskiej. Ma on przyjąć rezygnację Małgorzaty Kidawy-Błońskiej z ubiegania się o stanowisko prezydenta z ramienia Koalicji Obywatelskiej, w której PO stanowi główną siłę polityczną. Według RMF FM do zastąpienia Kidawy-Błońskiej gotowych jest dwóch polityków – prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski i deputowany Parlamentu Europejskiego Radosław Sikorski.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Informacje te potwierdził także portal Onet, który też powołuje się na anonimowe źródła w PO. Co ważne portal ten twierdzi, że kierownictwo największej jeszcze partii opozycyjnej rozważało wymianę swojego kandydata na prezydenta od jakiegoś czasu. Słabość kandydatury Kidawy-Błońskiej, która odnotowywała w sondażach poparcie na poziomie kilku procent i w wielu z nich była nie tylko poza pierwszą trójką, ale nawet pierwszą czwórką kandydatów, miała być według Onetu być jedną z głównych przyczyn kontestowania przez PO pierwotnego terminu odbycia wyborów – 10 maja. Ich nieprzeprowadzenie i ogłoszenie nowych wyborów daje partii formalne możliwości zgłoszenia innej osoby.

Kidawa-Błońska miała opierać się kierownictwu swojej partii, ale w końcu jej uległa i w piątek zostanie to oficjalnie ogłoszone. Warto przypomnieć, że została ona wybrana do ubiegania się o stanowisko prezydenta w ramach procedury prawyborów w ramach PO. Nowy kandydat zostanie wyłoniony przez partyjne kierownictwo.

Czytaj także: Andrzej Duda: Będę apelował bo 500+ brali tylko ci, którzy muszą, ale nie będę zabierał

rmf24.pl/onet.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz