Uczniowie nie wrócą do szkół w tym roku szkolnym

Resort edukacji przedłuży zamknięcie szkół z powodu epidemii koronawirusa do końca roku szkolnego.

W rozmowie z Wirtualną Polską wiceminister edukacji Maciej Kopeć zapowiedział w czwartek wydanie rozporządzenia, w którym ograniczenie funkcjonowania szkół będzie przedłużone do 26 czerwca czyli do końca roku szkolnego.

Rząd przewiduje jedynie uruchomienie od 25 maja zajęć w klasach 1-3, „tam, gdzie będzie taka możliwość i wola rodziców”, jak powiedział Maciej Kopeć. Wczoraj premier Mateusz Morawiecki zaznaczał, że nie będzie to zwykła edukacja, lecz zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne. Szczegółowe wytyczne w sprawie organizacji takich zajęć zostaną wydane przez resort edukacji i Generalnego Inspektora Sanitarnego. Wytyczne będą dotyczyć także zaczynających się 25 maja konsultacji dla maturzystów i ośmioklasistów przygotowujących się do egzaminów.

1 czerwca zostaną także uruchomione podobne konsultacje dla pozostałych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy np. chcą poprawić swoje oceny.

MEN i GIS określą także zasady ewentualnego otwarcia burs i internatów oraz zasady przeprowadzania egzaminów w warunkach epidemii koronawirusa. Według wiceministra Kopcia część z tych wytycznych zostanie wydana jeszcze w czwartek.

Przypomnijmy, że polskie szkoły są zamknięte z powodu epidemii od 12 marca. Od 25 marca na szkoły nałożono obowiązek nauczania zdalnego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Rodzice krytycznie o zdalnym nauczaniu. „Dzieci cierpią” – komentuje socjolog

Kresy.pl / wp.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz