Uczniowie nie wrócą do szkół w tym roku szkolnym

Resort edukacji przedłuży zamknięcie szkół z powodu epidemii koronawirusa do końca roku szkolnego.

W rozmowie z Wirtualną Polską wiceminister edukacji Maciej Kopeć zapowiedział w czwartek wydanie rozporządzenia, w którym ograniczenie funkcjonowania szkół będzie przedłużone do 26 czerwca czyli do końca roku szkolnego.

Rząd przewiduje jedynie uruchomienie od 25 maja zajęć w klasach 1-3, “tam, gdzie będzie taka możliwość i wola rodziców”, jak powiedział Maciej Kopeć. Wczoraj premier Mateusz Morawiecki zaznaczał, że nie będzie to zwykła edukacja, lecz zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne. Szczegółowe wytyczne w sprawie organizacji takich zajęć zostaną wydane przez resort edukacji i Generalnego Inspektora Sanitarnego. Wytyczne będą dotyczyć także zaczynających się 25 maja konsultacji dla maturzystów i ośmioklasistów przygotowujących się do egzaminów.

1 czerwca zostaną także uruchomione podobne konsultacje dla pozostałych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy np. chcą poprawić swoje oceny.

MEN i GIS określą także zasady ewentualnego otwarcia burs i internatów oraz zasady przeprowadzania egzaminów w warunkach epidemii koronawirusa. Według wiceministra Kopcia część z tych wytycznych zostanie wydana jeszcze w czwartek.

Przypomnijmy, że polskie szkoły są zamknięte z powodu epidemii od 12 marca. Od 25 marca na szkoły nałożono obowiązek nauczania zdalnego.

CZYTAJ TAKŻE: Rodzice krytycznie o zdalnym nauczaniu. “Dzieci cierpią” – komentuje socjolog

Kresy.pl / wp.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply