Będę apelował, żeby osoby, którym wystarcza na normalne funkcjonowanie, nie pobierały świadczenia 500 + ; apelował, ale nie zabierał – oświadczył w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

Andrzej Duda w czasie poniedziałkowego oświadczenia zobowiązał się utrzymać dotychczasowe świadczenia socjalne: 500 Plus, 13 emeryturę, oraz podwyższony wiek emerytalny. Zapytany na antenie Polsat News, czy Polskę na to stać zaznaczył, że wspomniane programy zrealizowały społeczne oczekiwania. „Dzisiaj program 500 + to jest taka materialna kotwica dla wielu polskich rodzin wychowujących dzieci, dlatego ja z taką mocą akcentuję – proszę państwa, możecie być państwo spokojni” – podkreślił. Zaznaczył jednak, że będzie apelował, żeby osoby zamożne nie pobierały świadczenia 500 +.

Zobacz także: MFW przewiduje najgłębszy kryzys gospodarczy od lat 30. XX wieku

„Ja nigdy nie podpiszę ustawy, która będzie państwu to 500 + odbierała, bo nie wolno tego zrobić, bo to fundament bezpieczeństwa polskiej rodziny” – oświadczył prezydent.

Na pytanie dotyczące tego, czy dopuszcza możliwość aby w okresie głębokiego kryzysu najbardziej zamożne osoby nie otrzymywały świadczenia 500 + odpowiedział, „będę apelował, żeby osoby, którym wystarcza na normalne funkcjonowanie, nie pobierały świadczenia 500 + ; apelował, ale nie zabierał” – podkreślił Andrzej Duda.

Zaznaczył, że ewentualne ograniczenia wydatków budżetowych należy wprowadzać „w innych miejscach”. „Być może będzie trzeba ograniczyć niektóre programy inwestycyjne, ale nie wolno podcinać korzeni materialnego bytu rodziny” – podkreślił Duda.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Kryzys związany z koronawirusem będzie kosztował Francję ponad 100 miliardów euro

Prezydent Andrzej Duda podpisał w poniedziałek w siedzibie swojego sztabu wyborczego deklarację „Obronimy Polskę Plus”. Zawiera ona zobowiązanie, że w razie wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich 2020 nie dojdzie do likwidacji 500 + i 13. emerytury. Nie zostanie także obniżony wiek emerytalny.

Polsat News / PAP / RadioZET.pl / Twitter / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz