Prezydium klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej chce jego połączenia z klubem Nowoczesnej. Zwróciło się do wszystkich posłów obu partii o poparcie dla konsolidacji.

„Prezydium Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska zawraca się do koleżanek i kolegów z Klubu Parlamentarnego Nowoczesna z zaproszeniem do  powołania wspólnego klubu parlamentarnego” – uchwalili dziś liderzy posłów PO. Zgodnie z uchwałą we władzach klubu „będą reprezentowani ludzie z obu naszych formacji”. Politycy PO nie ukrywają, że „kolejnym krokiem powinno być powołanie wspólnych zespołów programowych i stworzenie jednej wspólnej listy w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych”.

W swojej uchwale politycy PO uznają, że tylko tego rodzaju połączenie sił partii liberalnej opozycji pozwoli „odsunąć od władzy PiS, ukarać ludzi łamiących Konstytucję i prawo dla prywatnych korzyści” i zaprezentować wizję „odbudowy Polskiego Państwa”. „Pokazując, że sami potrafimy lojalnie i konstruktywnie współpracować staniemy się wiarygodni jako siła polityczna, która zaprosi do współpracy innych” – podkreślono w uchwale.

Pełny tekst uchwały zamieścił na Twitterze rzecznik PO Jan Grabiec. Twierdzi on, że taką samą decyzję podjęło prezydium klubu parlamentarnego Nowoczesnej. Zamieszcza nawet zdjęcie projektu uchwały całego klubu parlamentarnego tej partii o połączeniu w „koalicyjny klub” wraz z posłami PO. Jednak redaktor „Dziennika Gazety Prawnej”  Grzegorz Osiecki powołując się na wypowiedź przewodniczącej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer twierdzi, że między posłami tej partii nie ma porozumienia w sprawie wspólnego klubu z PO. Promotorką takiego posunięcia ma być Kamila Gasiuk-Pihowicz, przewodnicząca klubu parlamentarnego Nowoczesnej.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1753 PLN    (7.96%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Dziennikarka „Faktu” Agnieszka Burzyńska twierdzi, że jeśli władze Nowoczesnej nie zgodzą się na zjednoczenie klubów parlamentarnych, to aż siedmioro posłów tej partii, wraz z Gasiuk-Pihowicz po prostu przejdzie do klubu PO. Tym samym posłowie Nowoczesnej z powodu zbyt małej liczebności stracą status klubu parlamentarnego i staną się kołem.

 

Czytaj także: O nadużywaniu pojęcia socjalizm słów kilka

twitter.com/dorzeczy.pl/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir
    zefir :

    PO w swej uchwale uznaje,że połączenie sił partii liberalnych pozwoli „odsunąć od władzy PiS,ukarać ludzi łamiących Konstytucję i prawo dla prywatnych korzyści”.Odsunięcie od władzy PiS-u wymaga jednak decyzji wyborców,którzy w PO i Nowiczesnej nie dostrzegają niczego ciekawego.Zajmowanie się samymi sobą na koszt podatników przez całą poselską kadencję wyborcom nie wystarczy-pasożytnictwem takich politykierów obarczą.Ich samozadowoleniem jest,że sami potrafią się lansować,nie mając magnetycznego i żadnego programu nie muszą się społeczną jego oceną przejmować.