Członkowie Ruchu Narodowego, Młodzieży Wszechpolskiej i Obozu Narodowo-Radykalnego będą protestować przeciw przyjęciu w USA ustawy dotyczącej restytucji mienia ofiar Holokaustu.

Środowiska narodowe organizują w środę demonstrację pod ambasadą USA w Warszawie w proteście przeciwko przyjęciu przez Kongres ustawy 447 dotyczącej żydowskich roszczeń majątkowych. Poinformował o tym na Twitterze prezes Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki.

Organizacje żydowskie żądają od Polski miliardów dolarów. – napisał Winnicki. – Brońmy Polski przed mafią wyłudzaczy! – dodawał informując, że pikieta odbędzie się dzisiaj o godzinie 18.30.

Organizatorami pikiety są Ruch Narodowy, Młodzież Wszechpolska i Obóz Narodowo-Radykalny.

Jak informowaliśmy, we wtorek podczas posiedzenia Izby Reprezentantów USA przyjęto ustawę 447, odnoszącą się do żydowskich roszczeń majątkowych. Oficjalnie, nosi ona nazwę ustawy o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today – JUST), dotycząc restytucji mienia ofiar Holokaustu. Ustawa pozwala na wspieranie przez rząd Stanów Zjednoczonych roszczeń majątkowych organizacji żydowskich. Dokument ten otwiera drogę do przejęcia przez żydowskie organizacje tzw. mienia bezspadkowego. Chodzi tu głównie o znajdujące się w Polsce nieruchomości państwowe, które są dziś własnością samorządu terytorialnego lub skarbu państwa. Ustawa wejdzie w życie po spodziewanym podpisaniu jej przez prezydenta Trumpa.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że jeszcze w trakcie procedowania ustawy w Izbie Reprezentantów poseł Winnicki w wypowiedzi dla Kresów.pl uznał ją za szczególnie groźną dla Polski. „Potężna machina państwa amerykańskiego będzie wykorzystywana do wspierania tych oczekiwań i roszczeń, głównie ze strony Żydów, którzy mieszkali w Polsce przed wojną czy ich potomków. Pojawia się też pytanie, czy zarazem nie otworzy to furtki dla osób prawnych.” – mówił Winnicki, który zwrócił się w tej sprawie z zapytaniem do MSZ. W odpowiedzi resort dyplomacji napisał, że ustawa „jest obiektem pogłębionego zainteresowania polskich służb dyplomatycznych i podlega analizie ze strony Ministerstwa Spraw Zagranicznych”, jednak wobec „braku pewności co do jej finalnego kształtu przedwczesnym byłoby przesądzać o ostatecznych skutkach regulacji”. We wtorek, jeszcze przed przed głosowaniem w Izbie Reprezentantów sprawę bagatelizował szef polskiej dyplomacji, Jacek Czaputowicz, przebywający w Nowym Jorku. Podkreślił on, że nie przywiązywałby do tej ustawy zbytniej wagi, gdyż Polska nie jest w niej wymieniona ani w nazwie, ani w treści. Szef MSZ dodawał, że każdy suwerenny kraj może przyjąć takie rozwiązania prawne, jakie uzna za priorytetowe.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. RAFALXJXJXJ
    RAFALXJXJXJ :

    PIS jest dogadany z żydami bo po co by rząd nazywany dalej polskim w telewizji , jeżdził do Izraela na rozmowy . Mówili tam o najnowszej kreacji premier Szydło czy okularach Morawieckiego, ach może jeszcze o kapeluszu Judy . To żenujący spektakl niesuwerenności rządzących Polską . Zostaliśmy znowu i ostatecznie oszukani jako elektorat PIS i obywatele .