Portal tygodnika „Wprost” twierdzi, że prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński jest zdecydowany na przeprowadzenie głosowania w sprawie wyborów korespondencyjnych i ma plan na wypadek przegranej obozu rządzącego w tym głosowaniu.

Jak podaje portal „Wprost”, powołując się na swoje źródła w kręgach politycznych, kierownictwo PiS jest zdeterminowane by przeprowadzić głosowanie w sprawie zorganizowania 10 maja wyborów prezydenckich w trybie korespondencyjnym. Kaczyński jest zdecydowany na doprowadzenie do głosowania w tej sprawie bez względu na zachowanie niedawnego wicepremiera Jarosława Gowin, który zapowiada, że posłowie z jego partii – Porozumienia sprzeciwią się takiej organizacji wyborów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Jarosław Kaczyński postanowił, że głosowanie w tej sprawie się odbędzie niezależnie od jego wyników. Zrobi to specjalnie, żeby winę za przegrane głosowanie i kryzys polityczny zwalić na Jarosława Gowina i Porozumienie” – portal tygodnika zacytował wypowiadającego się anonimowo polityka bliskiego Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Władze PiS już ogłosiły, że posłowie Porozumienia, którzy zagłosują przeciw wyborom korespondencyjnym będą musieli opuścić klub parlamentarny partii rządzącej i generalnie zostaną usunięcia z obozu rządzącego. „Obecnie Jarosław Gowin ma po swojej stronie 5-6 osób z partii. Ale one, poza Wojciechem Maksymowiczem, nie odnajdą się we wspólnym klubie z PSL. Dlatego uważamy, że nie postawią na szali rządów Zjednoczonej Prawicy i uda nam się ich przekonać do głosowania” – powiedział w tym kontekście anonimowy polityk PiS.

Kaczyński miał już przygotować plan działania na wypadek gdyby jego partia przegrała głosowanie w sprawie organizacji wyborów. W takiej sytuacji zostałby ogłoszony stan klęski żywiołowej przy jednoczesnym podaniu się rządu Mateusza Morawieckiego do dymisji. W sierpniu, razem z wyborami prezydenckimi miałyby zostać przeprowadzone także przedterminowe wybory parlamentarne. Kierownictwo PiS uważa, że w takich wyborach Andrzej Duda pomoże tej partii uzyskać lepszy wynik.

Czytaj także: Wykradziono pakiet do głosowanie korespondencyjnego

wprost.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz