Donbas: separatyści prowadzą spis ludności

Separatyści z samozwańczych, nieuznawanych republik ludowych w Donbasie, donieckiej i ługańskiej, rozpoczęli przeprowadzanie lokalnego spisu ludności.

O działaniach władz tzw. Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) oraz Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁRL) poinformowały zarówno media powiązane z separatystami, jak i ukraińskie. Spis ludności na terenie DRL i ŁRL rozpoczął się 1 października i potrwa do 14 października. Informacje mają być zbierane przez ankieterów, którzy będą odwiedzać mieszkańców w domach. Poinformowano też o utworzeniu specjalnych punktów stacjonarnych: 468 w Ługańskiej i 538 w Donieckiej Republice Ludowej.

Podano, że celem spisu ludności jest sformułowanie oficjalnych danych o liczbie, strukturze i rozprzestrzenieniu ludności w DRL i ŁRL, biorąc pod uwagę czynniki społeczno-gospodarcze, a także skład narodowościowy i językowy oraz wykształcenie mieszkańców.

Poprzedni spis ludności na Ukrainie z 2001 roku wykazał, że na terenie całego obwodu donieckiego mieszkało wówczas 4,841 mln ludzi, a ługańskiego – 2,546 mln ludzi. Z kolei według danych resrtu spraw społecznych Ukrainy z 30 września br., liczba wewnętrznych przesiedleńców z terenów kontrolowanych przez separatystów oraz z Krymu sięga 1,41 mln osób.

Czytaj także: Ukraińscy nacjonaliści oburzeni porozumieniem ws. Donbasu wzywają do wyjścia na ulice

Dnr-news.com / 112.ua / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply