Ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher zasugerowała, że poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz były minister obrony Antoni Macierewicz nie zachowuje się jak “przyzwoity człowiek”.

Amerykańska dyplomatka napisała w poniedziałek na Twitterze: “W mojej ocenie tego typu dzielące i nienawistne wypowiedzi są okropne i godne pożałowania. Każdy przyzwoity człowiek powinien odrzucić tego rodzaju retorykę!”. Skomentowała w ten sposób jeden z wpisów posła Prawa i Sprawiedliwości Antoniego Macierewicza w którym zamieścił on grafikę z tekstem dotyczącym telewizji TVN.

Macierewicz napisał “Do wyborców Platformy Obywatelskiej” i zamieścił grafikę sugerującą, że telewizja należąca do amerykańskiej korporacji Discovery ma powiązania z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi, działa przeciwko polskich interesom i tradycjom.

 

Na kolejną bezpardonową krytykę Mosbacher pod adresem polskiego polityka i dotyczącą wewnętrznych konfliktów politycznych w Polsce zareagował były minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

To nie pierwszy raz, gdy Mosbacher broni TVN przed politykami PiS i mediami z nimi związanymi. Jak pisaliśmy, w 2018 r. wystosowała ona skandaliczny list do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym w aroganckim tonie pouczała szefa polskiego rządu, w jaki sposób wolno krytykować dziennikarzy TVN. Pod drukowaną treścią listu, z rażącymi literówkami i błędami, znajdował się jeszcze odręczny dopisek Mosbacher: „musimy to rozwiązać, to staje na drodze naprawdę bardzo ważnym sprawom”. Przy innej okazji ostrzegała też polskich posłów przed próbą regulowania rynku medialnego w kontekście zapowiadanej przez PiS dekoncentracji i repolonizacji mediów. Po interwencji amerykańskiej dyplomatki polski obóz rządzący wycofał się ze swoich planów w tym względzie.

W kwietniu br. Mosbacher publicznie pochwaliła TVN i określiła krytykę wobec niej jako fałszywą. „Fakty TVN jest częścią rodziny Discovery, amerykańskiej firmy notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku, której priorytetem jest przejrzystość, wolność słowa oraz niezależne i odpowiedzialne dziennikarstwo. Sugestie, że jest inaczej, są fałszywe” – napisała Mosbacher na Twitterze broniąc TVN przed krytyką ze strony „Wiadomości” TVP. Ostatni raz Mosbacher starła się publicznie z politykiem PiS w sprawie TVN tydzień temu gdy skrytykowała z kolei deputowaną Parlamentu Europejskiego z ramienia partii rządzącej Beatę Mazurek.

twitter.com/kresy.pl

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Tutejszym
  Tutejszym :

  Były minister obrony Antoni Macierewicz nie zachowuje się zgodnie z
  oczekiwaniami Pani Ambasador Mosbacher.
  Jej postawa – moim zdaniem – w sprawie TVN jest nieprzyzwoita i niedopuszczalna.
  Antoni Macierewicz zachowuje się jak przyzwoity i lojalny Polak.
  Towarzyszu Poznaniak74, jakie zalecenia dostaliście od FSB?
  Obecna postawa Mosbacher różni się od dawnych decydentów z ZSRR?

  • Poznaniak74
   Poznaniak74 :

   No i tego mi brakowało PiSbociki czyli wyzywania od ‘ruskiej agentury” 🙂
   Czyli zadanie wykonane to znaczy “zamilczeć” w “okresie wyborczym” by nie zrażać potencjalnych wyborców…
   Ps. To ile teraz wam płacą od wPiSu?

  • Tutejszym
   Tutejszym :

   Poznaniak24, ja naprawdę dażę Ciebie dużą sympatią, jestem za Tobą.
   Kocham Poznań i Poznaniaków, w nim zostawiłem swoją młodość.
   Wybacz, ale intelektualnie mnie nie zaskoczysz, uprawiasz monokulturę.
   Zmieniłeś się, miałem o Tobie bardziej pozytywne mniemanie.
   A może to ja się zmieniłem?
   Pozdrawiam Ciebie i piękny Poznań.
   PS. Na PIS płacimy bezinteresownym poparciem, a ile Tobie ruskie…
   Możesz używać słowa молчать, to duża ilość Polaków kiedyś słyszała.

 2. gotan
  gotan :

  patrząc na permanentne “uwagi” pani Mosbacher,pod adresem polskiej polityki,nasuwa się jedno pytanie czy Tramp musi korzystać z przedstawicieli eskimosów,którzy mieszając próbują ustawiać po “własnej myśli”politykę Polski?…Pora aby tych wybrańców jak pani Mosbacher odwołać z placówki dyplomatycznej,która szkodzi polityce polsko-amerykańskiej.Komentarze z Poznania wysyłać do Vaterlandu,to właściwe miejsce .Co szukacie na prawicowym portalu? Już po wyborach!!!! Nie ma co sie silić na bekanie.