Podlaska policja poinformowała w piątek o zatrzymaniu kolejnych przemytników imigrantów.

W czwartek policjanci zatrzymali 2 osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani kierowcy, to dwaj obywatele Polski. Pierwszy z zatrzymanych kierowców przewoził 2 obywateli Syrii, drugi rzeczy imigrantów.

Straż Graniczna poinformowała, że w czwartek 26 listopada granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 217 osób. Funkcjonariusze SG wydali wobec 12 osób postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski.

Ponadto, na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze ponownie doszło do próby siłowego sforsowania granicy. Jak podano, brała w tym udział grupa licząca blisko 200 agresywnych cudzoziemców. Dodajmy, że bardzo podobna sytuacja miała tam miejsce w środę. Uczestniczyła w tym grupa migrantów podobnej wielkości.

Z informacji podanych przez rzecznika podlaskiej policji, Tomasza Krupę w rozmowie z PAP, w czwartek po godzinie 22:00 blisko 80 policjantów interweniowało w okolicach Wólki Terechowskiej niedaleko Czeremchy, w związku z próbą nielegalnego przekroczenia granicy.

Jak podały polskie służby, w wyniku czwartkowego incydentu poszkodowanych zostało dwóch cudzoziemców oraz polski żołnierz. Zaznaczono też, że schemat działania był niemal identyczny, jak podczas poprzednich tego typu incydentów. Polskich funkcjonariuszy próbowano oślepić lampami stroboskopowymi i rzucano w nich kamieniami. Wszystko obserwowali białoruscy funkcjonariusze.

Przeczytaj: Białoruskie służby odtworzyły Hymn Polski podczas próby siłowego przekroczenia granicy przez imigrantów

Jak informowaliśmy, w czwartek w ośrodku dla imigrantów w Wędrzynie w województwie lubuskim doszło do zamieszek, które w mediach określono mianem „buntu”. Według informatora portalu wPolityce.pl, kilkuset imigrantów próbowało sforsować bariery, w tym ogrodzenie, i uciec ze strzeżonego ośrodka. Znajduje się on niedaleko granicy z Niemcami. Wieczorem policja i Straż Graniczna poinformowały, że sytuacja została opanowana. Agresywni mężczyźni zdemolowali pokoje, próbowali sforsować ogrodzenie. Twierdzili, że chcą dostać się do Niemiec.

W piątek polskie służby oficjalnie opublikowały fragmenty nagrań, przedstawiających zdarzenia w Wędrzynie. Pierwsze zamieściła Straż Graniczna.

Zobacz: Bunt migrantów w Wędrzynie. Służby pokazały nagrania [+VIDEO]

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply