Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że to nie prezydent USA będzie decydować, kto powinien być u władzy w Rosji. To reakcja na słowa Joe Bidena wypowiedziane w Polsce.

Jak poinformowała w sobotę agencja prasowa Reuters, Dmitrij Pieskow powiedział, że to nie prezydent USA będzie decydować, kto powinien być u władzy w Rosji. To odpowiedź na słowa Joe Bidena wypowiedziane w Polsce.

„O tym nie powinien decydować Biden. Prezydent Rosji jest wybierany przez Rosjan” – powiedział w sobotę Reuterowi Pieskow, poproszony o skomentowanie słów Bidena w Warszawie.

Wcześniej tego dnia wizytujący prezydent USA powiedział w swoim przemówieniu w Polsce, że prezydent Rosji Władimir Putin „nie może pozostać u władzy”.

Później Biały Dom zapewniał, że w swoim przemówieniu na temat Ukrainy Biden nie wzywał do zmiany reżimu w Rosji.

„Prezydentowi chodziło o to, że Putinowi nie można pozwolić na sprawowanie władzy nad swoimi sąsiadami lub regionem” – powiedział urzędnik Białego Domu. „Nie mówił o władzy Putina w Rosji ani o zmianie reżimu”.

Jak informowaliśmy, po spotkaniu z ukraińskimi uchodźcami prezydent USA Joe Biden nazwał Władimira Putina “rzeźnikiem”. Podczas drugiego dnia swojej wizyty w Polsce Joe Biden odwiedził punkt nadawania numerów PESEL uchodźcom z Ukrainy, który znajduje się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Jak podaje agencja Reutera, po powitaniu przez znanego szefa kuchni Jose Andresa, Biden rozmawiał z uchodźcami, którzy zebrali się, aby otrzymać jedzenie od organizacji pozarządowej World Central Kitchen. Amerykański prezydent pytał uchodźców o ich nazwiska i rodzinne miasta oraz pozował do zdjęć. Towarzyszyli mu premier Mateusz Morawiecki i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Po spotkaniu, zapytany o wpływ, jaki decyzja Putina o inwazji na Ukrainę wywarła na naród ukraiński, Biden powiedział, że rosyjski przywódca jest „rzeźnikiem”.

Na te słowa szybko zareagował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, który powiedział agencji TASS, że ostatnie wypowiedzi Bidena na temat Putina zawęziły perspektywy poprawy relacji między USA

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przed spotkaniem z uchodźcami na Stadionie Narodowym Joe Biden wziął udział w spotkaniu szefów resortów obrony i spraw zagranicznych Ukrainy i USA, a także spotkał się z Andrzejem Dudą. Wieczorem ma wygłosić przemówienie na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply