Eurosceptycy się cieszą, euroentuzjaści nie mogą wyjść z szoku.

Decyzja Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskiej to duże zaskoczenie.

Zwycięstwo wolności! Tak jak domagałam się tego od lat, trzeba teraz przeprowadzić takie samo referendum we Francji i w innych krajach UE– napisała Marine Le Pen (z Frontu Narodowego) na Twitterze.

Referendum w swoim kraju chce także holenderski deputowany.

– Chcemy odpowiadać za nasz kraj, nasze własne pieniądze, nasze granice i naszą politykę imigracyjną– stwierdził Geert Wilders, szef antyunijnej Partii Wolności.

Sprawę Brexitu skomentował również szef Parlamentu Europejskiego Martin Schulz.

Musimy potraktować ten wynik bardzo poważnie, przygotowywaliśmy się od tygodni na tę ewentualność, na ten wynik, dlatego dziś rano nie jestem zaszokowany– powiedział Schulz.

Z kolei szef MSZ Niemiec Frank-Walter Steinmeier stwierdził, że to smutny dzień dla Europy.

– Informacje napływające z Wielkiej Brytanii rzeczywiście pozbawiają nas złudzeń. Wygląda na to, że jest to smutny dzień dla Europy i Wielkiej Brytanii– powiedział Steinmeier.

Były premier Finlandii porównał opowiedzenie się Brytyjczyków za wyjściem z Unii Europejskiej do koszmaru.

Proszę powiedzcie mi, że śpię, a to wszystko jest sennym koszmarem. Z reguły tego typu sytuacje rozwijają się w trzech etapach: 1. kryzys, 2. chaos, 3. suboptymalne rozwiązania. Nie wiem, na którym z nich obecnie się znajdujemy– powiedział Alexander Stubb, były premier Finlandii.

W nieco spokojniejszym tonie wypowiedział się premier Australii.

Brytyjczycy zagłosowali za tym, żeby opuścić Unię Europejską, to doniosła i historyczna decyzja. Szanujemy życzenia Brytyjczyków wyrażone poprzez referendum– stwierdził Malcolm Turnbull, premier Australii.

Tego spokoju zabrakło Japonii.

Istnieje wiele scenariuszy co będzie się dalej działo, stało się tak, tylko dlatego, że głosowali na NIE. To znaczy, że czekają nas natychmiastowe zmiany, przynajmniej w najbliższym czasie. Dotyczy to też rynku walutowego. Mamy na niego oko– zaznaczył Taro Aso, japoński minister finansów.

radiomaryja.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    rawen :

    Wszystkie media bez wyjątku to narzędzie do ogłupiania i odmóżdżania okradanych i zniewalanych POLAKÓW. Wspomaga je system „oświaty”, dodatkowo i nieomal nieodwracalnie odmóżdżający prawie wszystkich, którzy przejdą taki system „edukacji” .
    Marionetki polityczne w krajach będących wasalami USA i NATO to wszyscy „ważni” i „wpływowi” politycy Zachodu wypełniający polecenia płynące z wyżyn gabinetów banksterów. Pomocniczymi narzędziami do kontrolowania polityków są Klub Bilderberga, Komisja Trójstronna, CFR i wszechobecna masoneria.