Ryszard Petru oczekuje wyjaśnień od szefa MSW po incydencie w Gdańsku.

Tego typu działania nie spotykają się z reakcją władz. Co więcej mam wrażenie jest pozwolenie PiS na tego typu agresję. Wczoraj było jedno pobicie, niedługo może być ich znacznie więcej. Poziom agresji rośnie w ciągu ostatniego roku. Jest podkręcany przez język nienawiści używany przez partie rządząca– mówił Ryszard Petru na konferencji prasowej.

Polityk odniósł się w ten sposób do wydarzeń w Gdańsku, gdzie doszło do utarczek słownych między liderami KOD a wiernymi zgromadzonymi na pogrzebie bohaterów polskiego podziemia niepodległościowego.

Przeczytaj także: Liderzy KOD-u pobici przez ONR na pogrzebie Inki?

Przeczytaj także: Kijowski wyrzucony z pogrzebu „Inki” i „Zagończyka” [VIDEO]

Chciałbym wyjaśnień od min. Błaszczaka, jak minister zapobiegnie w przyszłości takim sytuacjom. To nie może być tak, ze ONR będzie nam mówił, kto może uczestniczyć w takich uroczystościach, a kto nie. To nie może być tak, ze tego typu incydenty nie spotykają się z reakcja władz. Polska jest jedna, my tez chcemy mieć możliwość normalnego uczestniczenia [w takich uroczystościach]. Chcemy zobaczyć jak działa państwo – opresyjne wobec przedsiębiorców, pasywne w takich sytuacjach. Oczekujemy od ministra Błaszczaka wyjaśnień–powtórzył Petru.

300polityka.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz