Paweł Kowal: w kwestiach wojskowych nie ma różnicy pomiędzy interesem Polski a Ukrainy

Dla mnie nie ma, jeśli chodzi o kwestie wojskowe, różnicy pomiędzy interesem Polski a Ukrainy – twierdzi Paweł Kowal, szef sejmowej komisji spraw zagranicznych.

W tym tygodniu radykalnie proukraiński poseł KO Paweł Kowal (KO), szef sejmowej komisji spraw zagranicznych, wystąpił w kolejnym odcinku podcastu „Bliżej polityki, bliżej świata”. W rozmowie z Marią Górską, redaktor naczelną magazynu Sestry.eu i dziennikarką ukraińskiej stacji TV Espreso, polityk podkreślał tożsamość interesów Polski i Ukrainy, szczególnie w kwestiach wojskowych.

– Dla mnie nie ma, jeśli chodzi o kwestie wojskowe, różnicy pomiędzy interesem Polski a Ukrainy – oświadczył Paweł Kowal. Tłumaczył to tym, że prezydent Rosji Władimir Putin „się nie zatrzyma”.

– Cała wiedza, wszystko co wiemy o imperializmie rosyjskim, o putinizmie, czyli tym trzecim wymiarze rosyjskiego imperializmu, trzeciego imperium, jest jasne. Putin się nie będzie zatrzymywał. To dotyczy bezpośrednio Polski – argumentował poseł KO. Zamieścił na swoim koncie na X link do tego fragmentu, promując całość wywiadu.

Przeczytaj: Paweł Kowal chce natychmiastowego odblokowania granicy z Ukrainą. „Protestuje mała grupa transportowców”

Wypowiedź Kowala skomentował publicysta tygodnia „DoRzeczy”, Łukasz Warzecha.

„Tak jak kiedyś pisałem: Paweł Kowal – ukraiński głos w polskim Sejmie” – napisał na X Warzecha.

Czytaj także: Kowal twierdził, że na Wołyniu mordowali “polscy obywatele”. Został szefem sejmowej komisji spraw zagranicznych

Przeczytaj również: Jak nie robić polityki wschodniej. Przypadek Pawła Kowala

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply