W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 25 marca br., papież Franciszek podczas nabożeństwa pokutnego poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi, spełniając prośbę Matki Bożej, przekazaną wizjonerce z Fatimy, s. Łucji.

W miniony wtorek Stolica Apostolska oficjalnie poinformowała, że w piątek 25 marca br., w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Stanie się to o godzinie 17.00 podczas nabożeństwa pokutnego w bazylice św. Piotra w Rzymie. Równolegle, to samo uczyni w Fatimie papieski jałmużnik, kardynał Konrad Krajewski. Papież wystosował prośbę, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

Akt ten będzie ponownym spełnieniem prośby Matki Bożej przekazanej przez s. Łucję, wizjonerkę z Fatimy.

 

Poświęcenie takie miało już miejsce 25 marca 1984 roku. Dokonał go św. Jan Paweł II. Podobne akty miały miejsce także wcześniej, jednak dopiero po tym sprzed blisko 40 lat s. Łucja uznała, że prośba Matki Bożej została spełniona.

3 lipca 1917 r. Matka Boża powiedziała w Fatimie m.in.:

Przyjdę, by żądać poświęcenia Rosji memu Niepokalanemu Sercu i ofiarowania Komunii św. w pierwsze soboty na zadośćuczynienie. Jeżeli ludzie me życzenia spełnią, Rosja nawróci się i zapanuje pokój, jeżeli nie, Rosja rozszerzy swoje błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła. Sprawiedliwi będą męczeni, Ojciec Święty będzie bardzo cierpieć, wiele narodów zostanie zniszczonych, na koniec zatriumfuje moje Niepokalane Serce. Ojciec Święty poświęci mi Rosję, która się nawróci, a dla świata nastanie okres pokoju”.

Wspomniane przyjście Matki Bożej do s. Łucji i żądanie poświęcenia Rosji Jej Niepokalanemu Sercu miało miejsce 13 czerwca 1929 roku w kaplicy domu zakonnego w Tuy w Hiszpanii.

W piątek abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski skierował apel o włączenie się w Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby 25 marca we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi” – napisał abp Gądecki.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Dodajmy, że polscy katolicy wystosowali synowską prośbę do swoich biskupów, aby wysłuchali prośby Ojca Świętego oraz arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, włączając się w poświęcenie Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Europejscy biskupi zebrani podczas Europejskich Katolickich Dni Społecznych w Bratysławie z radością przyjęli zaproszenie papieża do przyłączenia się do niego w modlitwie o pokój. Zapowiedzieli też, że połączą się duchowo w akcie poświęcenia i zawierzenia Rosji oraz Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Czytaj także: Media: papież Franciszek chciałby odwiedzić Rosję – jako „osoba prywatna”

Gosc.pl / Vatican News / KAI / pch24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply