Policjanci ruchu drogowego zatrzymali na autostradzie A2 busa na litewskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że w przestrzeni ładunkowej znajduje się 9 nielegalnych imigrantów z Iraku – 8 mężczyzn i 10-letni chłopiec.

Jak poinformował lubuska policja, policjanci ruchu drogowego zatrzymali na autostradzie A2 busa na litewskich numerach rejestracyjnych. Okazało się, że w przestrzeni ładunkowej znajduje się 9 nielegalnych imigrantów z Iraku – 8 mężczyzn i 10-letni chłopiec.

Samochód, którym podróżowali, kierowany był przez 58-letniego obywatela Litwy. “Dalsze czynności procesowe z zatrzymanymi osobami będą wykonywane przy współpracy Straży Granicznej” – czytamy.

Zobacz też: Grupa imigrantów zaatakowała posterunki na granicy Polski i Białorusi [+VIDEO]

W niedzielny poranek, kilka minut po godzinie 7 policjanci gorzowskiej drogówki, na lubuskim odcinku autostrady A2, zatrzymali do kontroli drogowej busa marki Volkswagen. Pojazd na litewskich numerach rejestracyjnych zmierzał w kierunku granicy z Niemcami. Za kierownica busa siedział 58-letni obywatel Litwy. W trakcie prowadzonej kontroli okazało się, że w przestrzeni ładunkowej znajdują się inne osoby. Było to 9 obywateli Iraku (8 mężczyzn i 10-letni chłopiec), którzy nielegalnie przebywali na terytorium Polski.

Kierowca busa oraz przewożone osoby zostały zatrzymane i przeprowadzane są z nimi czynności procesowe. Policjanci zapewnili im pomoc medyczną, a później w Komendzie Powiatowej Policji w Sulęcinie zorganizowali zatrzymanym osobom wodę, herbatę oraz jedzenie. Dalsze czynności w tej sprawie będą prowadzone we współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej. Mundurowi skierują wniosek o tymczasowe zabezpieczenie busa, który mógł być wykorzystywany jako narzędzie służące do popełnienia przestępstwa.

Zobacz też: Irak zamyka białoruskie konsulaty [+VIDEO]

“Dzisiejsze zatrzymanie, to kolejne skuteczne działanie lubuskich policjantów wymierzone w proceder nielegalnego przewozu imigrantów” – czytamy w komunikacie prasowym.

Zobacz też: Ukrainiec aresztowany za przemyt imigrantów z IrakuKresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply