Irak zamyka białoruskie konsulaty [+VIDEO]

Rząd Iraku zdecydował się na zamknięcie białoruskiego konsulatu generalnego w Bagdadzie i Irbilu. Informacje potwierdził w sobotę wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

MSZ Iraku nakazało Białorusi zamknięcie dwóch konsulatów w Bagdadzie i Irbilu. Informacje potwierdził w sobotę wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński.

Zwróciłem się dziś do wiceministra spraw zagranicznych Iraku Nazira al-Kairallaha z podziękowaniem za tę decyzję i gotowością do dalszej współpracy dla rozwiązania kryzysu migracyjnego” – napisał na Twitterze.

Zobacz też: Czterech obywateli Ukrainy zatrzymanych za pomocnictwo przy przedostaniu się przez granicę

W wydanym dzisiaj oświadczeniu prasowym cytowanym przez irackie media białoruska dyplomacja potwierdziła, że ambasador Białorusi w Iraku, który przebywa w Ankarze, polecił zamknięcie konsulatu na polecenie irackiego rządu. „Rząd iracki zdecydował o zamknięciu także białoruskiego konsulatu w Irbil” – dodał.

Agencja informacyjna Shafaq udostępniła materiał filmowy przedstawiający zdjęcie białoruskiej flagi na terenie Konsulatu Białorusi w stolicy Regionu Kurdystanu.

Rzecznik Ministra-Koordynatora Służb Specjalnych poinformował, że: “Placówki te są zaangażowane w wydawanie wiz migrantom, którzy chcą dostać się nielegalnie do Polski”.

Zobacz także: Pornografia dziecięca u nielegalnych migrantów z Iraku. Usłyszeli zarzuty 

Kresy.pl/shafaq

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply