Według opisu dziennikarza „Do Rzeczy”, nowy niemiecki serial katastroficzny w skandaliczny sposób przedstawia Polaków. „Kradną obrączki, bluzgają, są brudni, gwałcą, chcą zabić Niemców”.

Niemiecka stacja Sky Deutschland wyprodukowała nowy serial katastroficzny pt. „8 Tage” („8 dni”). Według fabuły, w kierunku Ziemi pędzi wielki meteor o średnicy kilkudziesięciu kilometrów, który ma uderzyć w sam środek Europy, zabijając wszystkich mieszkańców regionu – w tym Niemiec. Próby zapobieżenia katastrofie kończą się niepowodzeniem i do uderzenia pozostaje zaledwie osiem dni. Cały kontynent ogarnia panika, gdyż ludzie próbują się ratować. Fabuła koncentruje się na losach rodziny Niemców z Berlina, którzy w panującym chaosie próbują przedostać się do Rosji.

Serial ten emitowany jest obecnie na HBO. Zapoznał się z nim dziennikarz i publicysta tygodnika „Do Rzeczy”, Marcin Makowski. Zwraca uwagę, że głównie bohaterowie serialu, Niemcy, podczas ucieczki do Rosji muszą przedostać się do Polski. Według jego relacji, Polacy są tam przedstawieni bardzo negatywnie: jako oszuści i złodzieje, żyjący w barłogu, a do tego gwałciciele, którzy chcą zabijać Niemców.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Niemiecki serial „8 dni” na HBO. Tyle zostaje Europie Zachodniej zanim uderzy meteoryt. Niemiecka rodzina ucieka przez Polskę do Rosji. Polacy:
– Biorą więcej kasy za przemyt niż ustalono
– Kradną obrączki
– Bluzgają
– Żyją w barłogu, są brudni
– Gwałcą
– Chcą zabić Niemców” – napisał Makowski na Twitterze.

Jak dotąd powstał pierwszy sezon serialu, liczący osiem odcinków. Twórcy nie wykluczają nakręcenia kolejnego sezonu.

Przeczytaj: Niemiecki serial szkalujący Armię Krajową zwyciężył w konkursie w Nowym Jorku

Twitter.com / variety.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir
    zefir :

    Niemiaszkom przeszkadza germańska zbrodnicza świadomość,że wszystkich Polaków nie wymordowali.Nawet w katastrofalnym wizjonerstwie tego żalu nie odpuszczą.Tylko sorry, czy to nie Niemcy Polaków niszczyli,gwałcili,okradli i mordowali,niczym czyste germańskie bestie spod znaku nazistowskich nadludzi?

  2. marvix
    marvix :

    Kto szkopom zabroni? niemieszki lubią się 'dowartościowywać’ kosztem innych narodów od zawsze, są na to podatni jak gąbka na siki. Zresztą o jakim my kraju rozmawiamy… gdzie do końca swoich dni (lat 60, 70-tych) byli esesmani byli na kierowniczych stanowiskach, gdzie do dzisiaj kilka tysięcy osób pobiera ’emeryturę hitlera’ w podzięce za kolaborowanie, a ofiary IIWW tych moralistycznych barbarzyńców dostały worek gruszek. Polsce nie tylko wybito zęby podczas IIWW, Polskę tak naprawdę znokautowano, ograbiono, zgwałcono i sprzedano. Zostaliśmy tak sponiewierani, że do dzisiaj się nie podnieśliśmy. Najgorsze jest to że te … moralistyczne kurwy niemiecki mają teraz taki wpływ na mass media w Polsce. Są właścicielami większości portali informacyjnych, także biznesowych, gdzie co jakiś czas serwują nam poniżające newsy jakimi 'bydlętami’ jesteśmy. Więc kto im zabroni?