Tomas Vytautas Raskevicius, homoseksualny aktywista wybrany na członka rady miejskiej w Wilnie, planuje podjąć kroki zmierzające do uczynienia litewskiej stolicy „bardziej przyjazną dla społeczności LGBT”. – napisała w czwartek agencja BNS.

Trzydziestoletni Raskevicius został wybrany do rady miasta z listy burmistrza Remigijusa Simasiusa. Wcześniej przez pięć lat był prawnikiem jednej z gejowskich organizacji, ale uznał, że realizacja postulatów środowisk LGBT będzie łatwiejsza, gdy uzyskają one polityczną reprezentację. Raskevicius aktywnie podnosił tematy związane z LGBT w kampanii. W wyborach głosowało na niego 2894 ludzi.

„Biorąc pod uwagę, że obecnie na Litwie panuje kultura zakazów, jest absolutnie jasne, że nic nie zmieni się w narodowej polityce dotyczącej praw osób LGTB, dlatego wszystko musi być zrobione za pomocą miękkich środków oddziaływania, a na poziomie miasta można zrobić wiele praktycznych rzeczy” – powiedział agencji BNS nowy radny.

Raskevicius powiedział, że będzie dążył do uwzględnienia potrzeb LGBT w programach zwalczania przemocy w szkołach, zapobiegania samobójstwom i niesienia pomocy psychologicznej. „Przyjazne LGBT” Wilno ma przejawiać się także organizowaniem parady gejów, tęczowymi przejściami dla pieszych i podświetlaniem ratusza kolorami tęczy. Radny chce, by sprawy LGBT stały się „normalną częścią polityki miasta”. Raskevicius nie ukrywa, że miejsce w radzie miasta będzie także dla niego platformą do „niesienia wkładu na poziomie krajowym”.

Lista, z której homoseksualny aktywista dostał się do rady miasta, zdobyła w sumie 17 mandatów. Jej lider Remigius Simasius przeszedł także do drugiej tury wyborów na burmistrza Wilna.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Wilno rusza z kontrowersyjną kampanią. Rząd Litwy nie chce jej przed wizytą Franciszka [+FOTO]

Kresy.pl / Baltic Times

Radny-homoseksualista chce uczynić Wilno „bardziej przyjaznym LGBT”
5 (100%) 1 głosów.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz