Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna powiedział, że „Wyborcy Nowoczesnej i PO to ludzie, którzy by oczekiwali, żeby nasza współpraca zakończyła się taką integracją środowisk”.

Jednak politycy Nowoczesnej wykluczają scenariusz zjednoczenia obu partii. „Wyborcy Nowoczesnej to w dużym stopniu ludzie, którzy negatywnie oceniali szczególnie II kadencję PO–PSL. Dlatego myśląc o koalicji, rozumieją to jako porozumienie strategiczne na konkretne wybory” – powiedział „Rzeczpospolitej” szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Sojusz skierowany przeciwko PiS, jak wskazuje Lubnauer, powinien przełożyć sie na „współpracę i koalicję na wybory samorządowe. Tylko jeśli będzie to koalicja partnerska, nasze elektoraty zaakceptują ją, a wyniki będą się sumować”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Z kolei inny polityk Nowoczesnej powiedział, że „Nie ma mowy o sytuacji, w której będziemy tylko liberalnym skrzydłem PO, jak Gowin jest centrowym skrzydłem PiS”.

„Politycy Nowoczesnej sugerują też, że po głosowaniu nad aborcją sytuacja wewnątrz ugrupowania się uspokoiła, co ułatwi dalszą pracę klubu i odbudowanie pozycji w sondażach. Trójka posłów, która zawiesiła się na miesiąc jako symbol sprzeciwu, powróciła do prac klubu szybciej, niż planowała. Nowoczesna zapowiedziała też w ubiegłym tygodniu liczne aktywności i spotkania w terenie związane z Rokiem Praw Kobiet i związane z tym nowe projekty legislacyjne. Finalizowane są też przygotowania do wyborów samorządowych. Można również spodziewać się serii spotkań otwartych w całej Polsce, zarówno przewodniczącej partii, jak i członków klubu. W tym tygodniu zarząd ustali też harmonogram samorządowych, wiosennych konwencji Nowoczesnej. W ramach współpracy opozycji będą też ogłaszani kolejni kandydaci w miastach i lokalne koalicje wyborcze” – informuje „Rzeczpospolita”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Schetyna po spotkaniu z amerykańskim ambasadorem: zgłosimy nowelizację ustawy o IPN

Kresy.pl / Rzeczpospolita
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz