Lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna powiedział, że „Wyborcy Nowoczesnej i PO to ludzie, którzy by oczekiwali, żeby nasza współpraca zakończyła się taką integracją środowisk”.

Jednak politycy Nowoczesnej wykluczają scenariusz zjednoczenia obu partii. „Wyborcy Nowoczesnej to w dużym stopniu ludzie, którzy negatywnie oceniali szczególnie II kadencję PO–PSL. Dlatego myśląc o koalicji, rozumieją to jako porozumienie strategiczne na konkretne wybory” – powiedział „Rzeczpospolitej” szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1753 PLN    (7.96%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Sojusz skierowany przeciwko PiS, jak wskazuje Lubnauer, powinien przełożyć sie na „współpracę i koalicję na wybory samorządowe. Tylko jeśli będzie to koalicja partnerska, nasze elektoraty zaakceptują ją, a wyniki będą się sumować”.

Z kolei inny polityk Nowoczesnej powiedział, że „Nie ma mowy o sytuacji, w której będziemy tylko liberalnym skrzydłem PO, jak Gowin jest centrowym skrzydłem PiS”.

„Politycy Nowoczesnej sugerują też, że po głosowaniu nad aborcją sytuacja wewnątrz ugrupowania się uspokoiła, co ułatwi dalszą pracę klubu i odbudowanie pozycji w sondażach. Trójka posłów, która zawiesiła się na miesiąc jako symbol sprzeciwu, powróciła do prac klubu szybciej, niż planowała. Nowoczesna zapowiedziała też w ubiegłym tygodniu liczne aktywności i spotkania w terenie związane z Rokiem Praw Kobiet i związane z tym nowe projekty legislacyjne. Finalizowane są też przygotowania do wyborów samorządowych. Można również spodziewać się serii spotkań otwartych w całej Polsce, zarówno przewodniczącej partii, jak i członków klubu. W tym tygodniu zarząd ustali też harmonogram samorządowych, wiosennych konwencji Nowoczesnej. W ramach współpracy opozycji będą też ogłaszani kolejni kandydaci w miastach i lokalne koalicje wyborcze” – informuje „Rzeczpospolita”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Schetyna po spotkaniu z amerykańskim ambasadorem: zgłosimy nowelizację ustawy o IPN

Kresy.pl / Rzeczpospolita

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz