Grzegorz Schetyna stwierdził po spotkaniu z Paulem Jonesem, że ustawa o IPN budzi zdumienie amerykańskich polityków.

Podczas konferencji prasowej po spotkaniu z amerykańskim ambasadorem w Polsce, Schetyna zrelacjonował treść rozmowy. „Nie mam dla państwa dobrych informacji, jeśli chodzi o moje spotkanie z ambasadorem Stanów Zjednoczonych. Ta sytuacja, której potwierdzeniem jest oświadczenie sekretarza stanu, który w bardzo ostry sposób ocenia sytuację w Polsce i to, co zdarzyło się w związku z podpisaniem ustawy o IPN. To wywołuje zdumienie naszych najlepszych, najważniejszych sojuszników, zdumienie także polityków amerykańskich” – powiedział lider PO.

Schetyna poinformował, że strona amerykańska sugerowała „szerokie konsultacje, wynikające ze skutków, do których może doprowadzić wprowadzenie tej ustawy”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Nie zostawimy tej ustawy i konsekwencji, które z niej będą wypływać. Zgłosimy nowelizację tej ustawy w najbardziej krytycznych punktach, które budują fatalny obraz polskiej polityki historycznej i tego wszystkiego, co zdarzyło się w polskim parlamencie w związku z tą ustawą, a został sankcjonowane przez prezydenta. Będziemy konsultować te poprawki, cały projekt nowelizacyjny z polskimi instytucjami kultury, na pewno z Żydowskim Instytutem Historycznym, z Muzeum POLIN, także z Polską Akademią Nauk. To jest ważne, żebyśmy mieli bardzo precyzyjnie przygotowane te przepisy” -stwierdził Schetyna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mazurek: prezydent skierował ustawę o IPN do TK pod wpływem głosów z Izraela

Kresy.pl / Do Rzeczy / Twitter

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. zefir
  zefir :

  A mnie zdumiewa,co niepojęte,że Izrael przed całym światem pretensje do Polski wnosi za to,że podczas II W.Ś. Polska nie współpracowała z Hitlerem. Tą obiektywną prawdę historyczną Izrael chce zmienić dlatego niemieckie obozy zagłady Polsce przypisuje.Ci co z Hitlerem współpracowali,z Izraelem i Żydami względny spokój mają.Przykładów daleko nie szukać,starczy przykład Ukraińców.Co na to zdumiony „Mąż Stanu”,szmalcownik Grzegorz Schetyna?

 2. tagore
  tagore :

  Przypomniał mi się list Schetyny do Ambasadora USA z prośbą o wsparcie w związku z presją na niego jako szefa MSZ po uchwaleniu przez ukraiński parlament ustawy o „beatyfikacji” OUN-B. Amerykanie bronią swojej polityki poparcia dla neobanderowców ,a
  jednocześnie chcą utrzymać kontrolę nad polską polityką wschodnią.
  Problem w tym ,że to Polska będzie graniczyć w przyszłości przy kontynuacji tej polityki z
  potencjalnie z agresywnym faszyzującym Państwem. Czyżby zależało im na blokowaniu Polski w regionie? Aby nie była samodzielna?