Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sobotę, że w Polsce zanotowano 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Łączna liczba potwierdzonych przypadków zakażeń wynosi aktualnie 439. Do tej pory z powodu choroby COVID-19 w Polsce śmierć poniosło 5 osób.

Jak zaznaczono w komunikacie resortu zdrowia, „mamy 14 nowych przypadków zakażenia #koronawirus, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych”. „W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 439/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)” – czytamy. 

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Jak informuje ministerstwo, nowe potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W piątek premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu w Polsce stanu epidemii. Został on ogłoszony przez ministra zdrowia na tej samej podstawie, na której wcześniej wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego.

„Ta nasza kwarantanna narodowa i jednocześnie ta tęsknota za normalnością nie może oznaczać, że będziemy luzowali sobie nasze reguły. Nie, te najbliższe 2-3 tygodnie do świąt muszą być tygodniami pełnej społecznej dyscypliny. W ten sposób chronimy jedni drugich” – mówił szef rządu. Wzywał jednocześnie do pomocy starszym ludziom, by „izolacja nie oznaczała samotności” – mówił premier podczas piątkowej konferencji prasowej.

Ogłoszono także dalsze wstrzymanie lekcji w szkołach do Świąt Wielkiej Nocy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Pozytywne rezultaty leków na malarię i HIV u pacjentki z koronawirusem. Chlorochinina vs COVID-19?

twitter / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz