Nowe informacje o pracach archeologicznych w Hruszowicach [+FOTO]

Według obserwatorów obecnych na miejscu prac archeologicznych w Hruszowicach, odkryte pochówki są „jak na starym cmentarzu”.

Według informacji do jakich dotarł nasz portal, archeolodzy zrobili obrysy jam grobowych, które można zobaczyć na zdjęciach. Jedna z nich wydaje się być podwójna. Obecnie nie ma przesłanek do stwierdzania, że znajduje się tam jakieś pochówki zbiorowe, jednak nie podano jeszcze ostatecznej oceny stanowiska.

ZOBACZ TAKŻE: Hruszowice: odsłonięto zarysy jam grobowych [+FOTO]

Do tej pory odkryto także resztki trumien, a także dwa szkielety. Przy jednym z nich znaleziono obrączkę na palcu i różaniec. Według prof. Zapałowskiego potwierdza to tezę, że pomnik ku czci UPA został postawiony na istniejących wcześniej grobach mieszkańców, a nie w miejscu pochówku członków organizacji.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zdjęcia z prac archeologicznych:

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz