Minister spraw wewnętrznych Bawarii oświadczył, że chce aby koszty koszty bezpodstawnych skarg na decyzje azylowe pokrywali imigranci, a nie rząd krajowy.

W 2017 r. Federalny Urząd ds. Migracji przeznaczył 19 mln euro na pokrycie kosztów sądowych w procesach, w których migranci wytaczali wobec niemieckich urzędów za odmowę przyznania im azylu.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Minister spraw wewnętrznych w rządzie Bawarii zapowiedział, że chce wprowadzić prawo, wedle którego migranci w przypadku składania bezpodstawnych skarg i przegranych procesów będą opłacali koszty sądowe z własnych kieszeni.

ZOBACZ TAKŻE: Wzorcowy niemiecki ośrodek dla uchodźców – drut kolczasty i strażnicy

Tylko tak ograniczymy masowe składanie przez migrantów tysięcy skarg do sądów – tłumaczył minister w jednym z wywiadów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Szef bawarskiego MSW dodał, że jego land chce budowy specjalnych, zamkniętych i dobrze strzeżonych ośrodków dla nielegalnych migrantów i osób oczekujących na azyl.

W zeszłym roku do sądów administracyjnych w Niemczech trafiło ponad 200 tys. skarg migrantów na urzędy, które negatywnie rozpatrzyły wnioski o azyl. Rozpoczęcie takiego postępowania pozwala migrantom przedłużenie ich pobytu na terenie Niemiec.

Kresy.pl / tvp.info

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz