Wiceprzewodniczący Niemieckiej Konferencji Episkopatu biskup Franz-Josef Bode wzywa do dyskusji na temat błogosławieństwa związków tej samej płci i widzi wiele pozytywów takich relacji.

Propozycja biskupa Bode’a została wysunięta kilka tygodni po tym, jak kard. Reinhard Marx, szef Niemieckiej Konferencji Episkopatu powiedział w wywiadzie udzielonym dziennikowi Herder Korrespondenz, iż Kościół katolicki powinien przemyśleć swoje nauczanie dotyczące seksualności i moralności. Niemiecki hierarcha uważa, że należy sprzeciwić się ślepemu rygoryzmowi.

W podobny sposób wypowiedział się biskup Franz-Josef Bode. Podczas wywiadu dla regionalnej niemieckiej gazety Neue Osnabrücker Zeitung oświadczył, że propozycja kardynała Marxa powinna być szczegółowo przedyskutowana w Kościele. Biskup Bode uważa, że Kościół Katolicki powinien przemyśleć swój stosunek do par homoseksualnych, i oddać im sprawiedliwość. Zdaniem niemieckiego hierarchy Kościół powinien zapytać, w jaki sposób towarzyszy im duszpastersko i liturgicznie.

ZOBACZ TAKŻE: Kościół katolicki w Niemczech od 2000 roku pozbył się 500 świątyń

Niemiecki biskup wyszedł również z propozycją rozważenia stanowiska Kościoła na temat aktywnych seksualnie związków homoseksualnych. Bode uważa, że można przedyskutować możliwość błogosławieństwa dla par homoseksualnych, które byłoby różne od małżeństwa. Czy nie ma w nich wiele pozytywnych, dobrych i słusznych rzeczy, czy nie musimy być bardziej sprawiedliwi? – powiedział wiceszef niemieckiego episkopatu.

Kresy.pl / dorzeczy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Accipiter
    Accipiter :

    Ciekawe czy ci “księża” czytali kiedykolwiek biblie? Bo z tych herezji wynika, że nie bardzo. I oni siędziwią, że islam ich zalewa. Zero zasad, zero jakiś uniwersalnych trwałych wartości czy przekonań. Jeśli myślą, że pedałami i lezbami zapełnią kościoły w niemczech to chyba są głubsi niż ustawa przewiduje. Ciekawe co dalej wymyślą. Specjalne błogosławienstwo dla pedofili i nekrofili, sakrament aborcji.