Konwój przewożący sześć amerykańskich haubic samobieżnych z Polski do Niemiec zatrzymała niemiecka drogówka w okolicach Budziszyna.

Niemiecka drogówka zatrzymała w środę konwój amerykańskich haubic M109 po tym jak otrzymała kilka zgłoszeń o możliwych nieprawidłowościach w przewozie maszyn.W trakcie szczegółowej kontroli odkryto istotne naruszenia – kierowcy nie posiadali między innymi potrzebnych dokumentów pojazdów. Dodatkowo, ciężarówki przewożące samobieżną artylerię były nieprzystosowane do przewożenia tak ciężkiego ładunku oraz przeciążone – nawet o 16 ton. Konwojowi nie towarzyszyły też żadne pojazdy pilotujące. Ponadto niektórzy z kierowców przekroczyli normy czasu prowadzenia pojazdu i odpoczynku.

CZYTAJ TAKŻE: Wypadek ciężarówki US Army na autostradzie pod Bolesławcem [+VIDEO]

Niemiecka policja uniemożliwiła dalszą podróż, podając, że tak kierowcy ciężarówek, jak i firma transportowa zostaną obciążeni grzywnami.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według informacji podawanych przez radio Deutsche-Welle, za transport była odpowiedzialna polska firma, wykonująca odpowiednie zlecenie.

Kresy.pl / interia.pl

Niemiecka drogówka zatrzymała transport wojsk USA z Polski [+VIDEO]
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , , , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz