Autor “Die Tageszeitung” uważa, że Polska niedługo stanie się płatnikiem netto w Unii, a Kaczyński chce przeprowadzić polexit przed tym faktem.

Gabriele Lesser w komentarzu dla “Die Tageszeitung” (TAZ) stwierdziła, że Polacy lubią superlatywy: chcą być pierwszymi, największymi, najlepszymi. Teraz Polska ponownie znalazła się na górze, ale nie ma powodu do radości. Większość odczuwa nie dumę, tylko wstyd – uważa niemiecka komentatorka odnosząc się od uruchomienia artykułu 7. przez Komisję Europejskiej względem Polski.

Ten dzień przejdzie do historii, bo doszło do tego po raz pierwszy w historii Wspólnoty. Polacy, przejawiający tak wielkie ambicje znajdują się teraz pod pręgierzem – twierdzi autorka artykułu. Komentatorka powtórzyła za Donaldem Tuskiem, że to “smutny dzień”, nie tylko dla Polski, ale także innych krajów Unii Europejskiej.

ZOBACZ TAKŻE: “The Times”: Eskalacja sporu KE z Polską doprowadzi do rozpadu UE

W komentarzu TAZ można przeczytać, że polski rząd narodowych populistów jest zadowolony ponieważ świadomie doprowadził do tej katastrofy. Komentatorka uważa, że Kaczyński nie chce żadnych kompromisów i porozumienia. Wprost przeciwnie: im więcej sporów, tym lepiej. (…) W Polsce funkcjonuje to doskonale: opozycja jest skłócona, społeczeństwo obywatelskie bezradne – twierdzi Lesser.

Celem PiS jest polexit – pisze wprost autorka komentarza. Rozwój gospodarczy w Polsce jest tak dobry, że pozostaje tylko kwestią czasu, kiedy Polska z beneficjenta zamieni się w płatnika. Krótko przed tym Kaczyński chce wyprowadzić Polskę z UE, winę zwalić na Brukselę i inne kraje członkowskie. Dlatego spór z UE, procesy i kary są przez PiS pożądane, ponieważ ma to być skuteczny sposób na wywołanie antyeuropejskich nastrojów w społeczeństwie.

Kresy.pl / interia.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. franciszekk
  franciszekk :

  Niemcy wywołały I wojnę światową, Niemcy wywołały II wojnę światową robiąc różne prowokacje np. słynna prowokacja z radiostacją gliwicką, Niemcy znowu prowokują i wywołują swoimi niePOskromionymi żądzami III wojnę światową !
  PO wywołaniu III wojny światowej muszą raz na zawsze zostać zniszczeni aby niemiecka BESTIA nigdy się nie odrodziła!!!!!

 2. zefir
  zefir :

  Pani Gabriele Lesser,cóż w tym złego gdyby nawet tak było,że Polacy “chcą być pierwszymi,największymi,najlepszymi”? Fantazja Panią ponosi z zazdrości-nie znosi pani konkurencji do hymnu niemieckiego: “{ Niemcy,Niemcy ponad wszystko, Ponad wszystko na świecie. ……… Od Mozy aż po Niemen Od Adygi aż po Bełt.”
  Przez Pani osobę to Niemcy kłamią,wstydu też nie mają,przed reparacjami wojennymi za popełnione zbrodnie w Polsce bezczelnie uciekają. Ta powszechnie znana buta niemiecka z Pani wypowiedzi aż antypolsko kapie.Pani w swej wypowiedzi kłamliwie w antypolskości wręcz pływa.