Zdaniem komentatora brytyjskiego dziennika Komisja Europejska podjęła próbę sił, której nie może wygrać, co może doprowadzić do rozpadu UE.

Zdaniem “The Times” Komisja Europejska wszczęła procedury, które prawdopodobnie przyniosą skutek odwrotny do zamierzonego, nie zmienią nic w kontrowersyjnych ustawach (przyjętych w Polsce) i doprowadzą do rozpadu UE.

Zdaniem autora artykułu Bruksela nie może wymachiwać szabelką czy podsycać oburzenia, ponieważ izolowanie Polski raczej wzmocni (rządzące) Prawo i Sprawiedliwość.

CZYTAJ TAKŻE: Komisja Europejska uruchomiła wobec Polski „opcję atomową”

Komentator “The Times” uważa, że Unia Europejska uzyskałaby lepsze rezultaty w rozmowach z Polską, jeśli podczas zaplanowanych rozmów o długoterminowym budżecie UE będzie nalegać na to, by Polska pozostała krajem otwartym.

Brytyjski dziennik wskazał, że jednym ze sposobów mogłoby być zapewnienie środków organizacjom pozarządowym monitorującym polską politykę. Zamiast tego Bruksela postawiła na publiczną próbę sił, której nie jest w stanie wygrać – tłumaczy “The Times”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rzymkowski: uruchomienie „opcji atomowej” przez KE wobec Polski umacnia władzę PiS

Komisja Europejska w środę zadecydowała o uruchomieniu art. 7 traktatu unijnego wobec Polski. Wiceszef Komisji Frans Timmermans, który przekazał informację o decyzji, zaznaczył, że KE daje Polsce trzy miesiące na wprowadzenie swoich rekomendacji dotyczących praworządności.

Kresy.pl / interia.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. franciszekk
  franciszekk :

  PORÓWNANIE!
  UPA-dły czerwony kołchoz zwany ZSRR zarządzany przez Sowietów, był przysłowiowym PIKUŚ-iem w porównaniu z aktualnym czerwonym kołchozem zwanym UE zarządzanym przez Szkopów!
  PRZYKŁAD;
  W samej tylko Warszawie brutalnie wypierr…dzielono z mieszkań około 50 tys. lokatorów ( nawet w podeszłym wieku) aaa… co niektórzy utracili nawet życie w tym procederze, np. okrutne morderstwo przedstawicielki Obrony Lokatorów – Jolanty Brzeskiej!
  W POdobny sPOsób POstęPOwali hitlerowscy okupanci wobec narodu polskiego w czasie II wojny światowej!!!!…..
  Wielu mlodych Polaków z POwodu biedy, bezrobocia, braku mieszkań zmuszonych było aby godnie żyć opuścić swoją ojczyznę – Polskę!
  Zarządzający kołchozem, czerwoni tzw. komisarze (nie Sowieci), wpierrr..dzielają się do wszystkiego, nawet do robali drzew tzw. korników drukarzy, czego nie robili nawet Sowieci!
  CZERWONI KOMISARZE CAŁKOWICIE DĄŻĄ DO UBEZWŁASNOWIENIA POLAKÓW nawet w prawie narzucenia nam współzamieszkiwania polskiej ziemi —>> na siłę wpierrr…dzielenie nam niezmiernie miłujących PO+kój “braci muzułmanów” by rozweselić” i “ubogacić” nam żywot!
  ZSRR był przysłowiowym PIKUŚ-iem w POrównaniu z UE !!!!!!….