We wtorek niemiecka policja federalna przeprowadziła akcję przeciw przemytnikom imigrantów. Wzięło w niej udział ponad 350 funkcjonariuszy. Zatrzymano 5 przemytników – obywateli Syrii. Odkryto także 100 Syryjczyków, którzy najprawdopodobniej zostali przemyceni do Niemiec.

Policja podała, że ​​w ramach akcji ponad 350 funkcjonariuszy policji federalnej przeszukało lokalizacje w kraju. Wykonano pięć nakazów zatrzymania – przeciwko dwóm kobietom i jednemu mężczyźnie w Stade oraz wobec jednej kobiety i jednego mężczyzny w Gladbeck – informuje agencja AP. To przemytnicy imigrantów. Ubiegali się o azyl w Niemczech.

Nielegalni imigranci z Syrii zapłacili im nawet 7 000 euro za wjazd do Niemiec. Zarzuca się im także pranie brudnych pieniędzy. Za nielegalnie uzyskane środki kupowali na przykład złotą biżuterię.

Przeczytaj: Kryzys migracyjny w Niemczech zaostrza się. Liczba wniosków o azyl wzrosła o 78 proc.

Policja podała, że w akcji wzięło udział ponad 350 policjantów.

W ramach akcji przeszukano lokalizacje w siedmiu gminach: w Stade (Dolna Saksonia), Gladbeck (Nadrenia Północna-Westfalia), Fulda, Kassel (oba w Hesji), Bremie, Balge (Dolna Saksonia) i Kehlheim (Bawaria). Podczas przeszukań w całym kraju odkryto 100 Syryjczyków, którzy najprawdopodobniej zostali przemyceni do Niemiec.

We wtorek serwis POLITICO podał, powołując się na nieoficjalne informacje, że w środę MSW Niemiec ogłosi tymczasowe kontrole na granicy z Polską i Czechami, żeby zahamować nielegalny napływ szukających azylu migrantów. Ma to związek z nowym kryzysem migracyjnym, widocznym w coraz większej liczbie państw Europy. 

Zobacz także: Niemcy chcą odesłać do Polski niemal 3,4 tys. obcokrajowców – nielegalnych imigrantów

apnews.com / t-online.de / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply