We wtorek ministrowie spraw zagranicznych Niemiec, Francji, Egiptu i Jordanii spotkali się na wideokonferencji poświęconej sytuacji na Bliskim Wschodzie. Wydali wspólne oświadczenie, w którym ostrzegli Izrael przed konsekwencjami aneksji palestyńskich terytoriów.

We wtorek ministrowie spraw zagranicznych Niemiec, Francji, Egiptu i Jordanii wydali wspólne oświadczenie, w którym ostrzegli Izrael przed konsekwencjami aneksji palestyńskich terytoriów – podaje agencja „Reuters”.

„Zgadzamy się, że jakakolwiek aneksja okupowanych od 1967 r. terytoriów palestyńskich naruszałaby prawo międzynarodowe i narażałaby na niebezpieczeństwo podstawy procesu pokojowego” – czytamy w deklaracji ministrów, która została opublikowana na stronie niemieckiego MSZ.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W spotkaniu uczestniczyli ministrowie spraw zagranicznych: Niemiec – Heiko Maas, Francji – Jean-Yves Le Drian, Egiptu – Sameh Hasan Szukri oraz Jordanii – Ajman as-Safadi.

Szefowie resortów podkreślili, że ich kraje nie uznają żadnych zmian granic z 1967 r., które nie zostały zaakceptowane przez obydwie strony konfliktu.

„Zgadzamy się również, że taki krok miałby poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa i stabilności regionu, a także stanowiłby główną przeszkodę w wysiłkach zmierzających do osiągnięcia kompleksowego i sprawiedliwego pokoju” – czytamy w oświadczeniu.

Dodano także, że aneksja terytoriów palestyńskich może odbić się negatywnie na relacjach ich państw z Izraelem.

Zobacz także: Minister spraw zagranicznych Jordanii: aneksja Zachodniego Brzegu przez Izrael spowoduje długi i gwałtowny konflikt

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Izrael zamierza anektować około 130 osiedli strategicznej Doliny Jordanu – blisko 30 proc. terenu okupowanego Zachodniego Brzegu. Palestyńczycy chcą tam z kolei stworzyć swoje przyszłe państwo. Krok ten byłby kompatybilny z bliskowschodnim „planem pokojowym” prezydenta USA Donalda Trumpa, o którym pisaliśmy na naszym portalu.

Zobacz także: Watykan protestuje przeciwko aneksji ziem Palestyny przez Izrael

Zobacz także: Eksperci: ONZ: Izraelski plan aneksji części Zachodniego Brzegu to wizja apartheidu XXI wieku

reuters.com / pap / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz