Ponownej weryfikacji przybyłych chce federalny minister pomocy rozwojowej Gerd Mueller (CSU).

Według federalnego ministra pomocy rozwojowej, obywatele Niemiec mają prawo rządać dokładnej weryfikacji uchodźców. Jego zdaniem procedury powinny zostać powtórzone, z powodu zagrożenia terrorystycznego i podejrzeń o wyłudzania świadczeń socjalnych.

„Deutsche Welle” podało, że Gerd Mueller wskazał na przypadek grudniowego zamachu terrorystycznegona jarmarku świątecznym w Berlinie. 24-letni Anis Amri, który dokonał zamachu w kontaktach z przedsawicielami władz posługiwał się 14 nazwiskami. Dodatkowo terrorysta bez problemów poruszał się po Niemczech i podróżował po Europie, zanim został zastrzelony w Mediolanie

Niemiecki polityk dodatkowo przypomniał o licznych przypadkach wyłudzeń świadczeń socjalnych przez osoby, które wielokrotnie rejestrowały się w Niemczech. W samym Brunszwiku podczas kontrolo ujawniono 300 przypadków wyłudzeń. Wcześniej rzeczniczka Federalnego Urzędu ds. Migracji i Uchodźców BAMF w wywiadzie przyznała, że urząd na chwilą obecną nie może stwierdzić ilu imigrantów przybyło do Niemiec bez dokumentów tożsamości.

kresy.pl.pl / wprost.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz