Polski episkopat ostro zareagował przeciwko wpisowi polityka.

Janusz Korwin Mikke napisał na swoim profilu w serwisie facebook [pisownia oryginalna]: Nie oglądam telewizji, a wczoraj po raz pierwszy obejrzałem w Sieci przez dłuższą chwilę JŚw.Franciszka I Moim zdaniem to wcielenie Lucyfera; ten wzrok! Czasem ciarki przechodzą. Zawsze bałem się oo.Jezuitów… Warto spytać dzięki jakim piekielnym sztuczkom usunął On z Tronu JŚw.Benedykta XVI?!?

Na wpis polityka zareagował polski episkopat, który w specjalnym komunikacie napisał: Polityk obraża ojca świętego Franciszka a przez to uczucia religijne katolików.Komunikat przekazał rzecznik Episkopatu ksiądz Paweł Rytel-Andrianik. Rzecznika stwierdził, że każdy ma prawo do dobrego imienia, a papież Franciszek jest następcą świętego Piotra. Ksiądz Rytel-Andrianik powiedział: Tego typu „hejt” jest przeciwny podstawowej zasadzie życia chrześcijańskiego jaką jest przykazanie miłości Boga i bliźniego oraz przeciw zasadzie przyzwoitości w polityce.

kresy.pl / rp.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. gienek1949
    gienek1949 :

    Jestem głęboko wierzącym katolikiem i nie uważam, by Mikke obraził moje uczucia religijne. Co więcej – zgadzam się z nim. Obrazić kogoś można tylko wówczas, gdy powie się o nim nieprawdę, a w stwierdzeniu Mikkego nie widzę kłamstwa. wtedy Może Bergolio i jest papieżem, ale z pewnością DOBRYM nie jest. Jest wielkim szkodnikiem i samo zajmowanie miejsca na Tronie Piotrowym nie czyni z niego dobrego pasterza. Pomijam już to, że wygłasza on wiele herezji, a swymi czynami daje zgorszenie Katolikom. W historii Kościoła byli niegodni papieże i czy tylko dlatego, że nimi byli, z „automatu” stali się dobrymi? Austriak Fritz przez wiele lat więził i gwałcił własną córkę. Czy z tego powodu, że był jej ojcem, jego córka powinna go darzyć szacunkiem?

  2. wojmir
    wojmir :

    Nie wiem jaką wiedzą o Luciferze dysponuje Korwin-Mikke, czy hołduje judajsko-chrześcijanskiej mitologii, czy raczej Sumeryjsko-mezopotamskiej. Bo według tej ostatniej Nosiciel Światłości Świata, czy tez w innym tłumaczeniu Światłość Świata to sam Bóg-Stwórca. Tenże Sumeryjsko-mezopotamski Bóg tak samo jak pierwsza żona Adama, która jest Lilith, nie pasowały do mitologii judajsko-chrześcijańskiej i Bóg został sprowadzony, oczerniony, do roli Szatana, a Lilith do roli demona. Podczas gdy tak nie jest. To proste. Wystarczy wiedza.