Niekontrolowane eksplozje fajerwerków i panika w przedszkolu na Wschodzie [+VIDEO]

W jednym z przedszkoli na Wschodzie pokaz fajerwerków podczas przedstawienia z udziałem dzieci wymknął się spod kontroli. Do zdarzenia rzekomo doszło w Kazachstanie, jednak tamtejsze władze tego nie potwierdzają.

W sieci pojawiło się nagranie na którym widać dzieci w wieku przedszkolnym podczas występu świąteczno-noworocznego na sali. Są ubrane w mikołajowe stroje, a ich występ obserwują dorośli, najpewniej rodzice. Nagranie zaczyna się w momencie, gdy na środku sali odpalane są fajerwerki. Są jednak bardzo mocne, a ich siła jest zupełnie nieadekwatna do takiego pomieszczenia. Wszystko wymyka się spod kontroli, petardy wybuchają między ludźmi, a na sali wybucha panika. Nagranie trwa kilkanaście sekund, po czym się urywa.

Nie podano żadnych informacji, gdzie doszło do tak niebezpiecznej sytuacji. Opis nagrania jest w języku rosyjskim. Ponieważ nagranie jako jedne z pierwszych zamieściły media z Azji Centralnej, głównie z Kazachstanu, część rosyjskojęzycznych oraz rosyjskich mediów pisało o wybuchach petard „w przedszkolu w Kazachstanie”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Kazachski portal Tengrinews.kz zwrócił się w tej sprawie do MSW Kazachstanu. Tam dziennikarzy poinformowano, że w resorcie nagranie to jest znane, ale „na ten moment” takiego incydentu w Kazachstanie nie zarejestrowano. Portal ten zwrócił się też do kazachskiego ministerstwa oświaty, jednak nie podano żadnych informacji o odpowiedzi. Część mediów rosyjskich podało z kolei, że sprawą zainteresowało się ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych Kazachstanu. W sieci można też znaleźć opinie, według których do zdarzenia doszło w Rosji.

Przeczytaj: Meksyk: potężna eksplozja fajerwerków, zginęło ponad 30 osób [+VIDEO]

Czytaj również: Szwecja: Imigranci ostrzeliwali tłum fajerwerkami [+VIDEO]

Samo nagranie zyskało sporą popularność wśród internautów z Rosji, a także Azji Centralnej.

tengrinews.kz / life.ru / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz