Marszałek Sejmu Szymon Hołownia oświadczył w sobotę, że Polska 2050 będzie bronić unijnego Zielonego Ładu. Wyraził opinię, że “Zielony Ład nie jest zły”.

W sobotę w Otrębusach (woj. mazowieckie) odbyła się konwencja Trzeciej Drogi, podczas której partia przedstawiła program na wybory samorządowe. Podczas spotkania Szymon Hołownia mówił m.in. o rolnictwie. Zapowiedział “obronę” unijnego Zielonego Ładu.

“Zielony Ład nie jest zły. Polska 2050 będzie go bronić, ale na naszych warunkach. (…) Potrzebujemy zielonych, czystych lasów i czystego powietrza” – mówił marszałek Sejmu.

“My będziemy Zielonego Ładu bronić, jeżeli będzie wprowadzany w taki sposób, w który da sobie samemu szansę. W którym wiedząc o tym, jakie dzisiaj mamy problemy i wyzwania, będzie wprowadzany, żeby nie obniżyć naszego bezpieczeństwa w innych obszarach” – kontynuował polityk Trzeciej Drogi.

Zobacz także: Rolnicy niezadowoleni ze spotkania z Hołownią, fiasko rozmów z rządem

W ostatnich tygodniach w wielu europejskich krajach, m.in. w NiemczechPolsceFrancjiBelgiiWłoszech i Grecji, odbywają się protesty rolników. Farmerzy sprzeciwiają się założeniom unijnej polityki rolnej oraz Zielonego Ładu. W przypadku Polski protestujący wyrażali też sprzeciw wobec zalewu polskiego rynku zbożem z Ukrainy.

Premier Donald Tusk przekazał w tym tygodniu, że polskie rolnictwo nie będzie respektowało zapisów Zielonego Ładu, jeśli nie ulegną one zmianie. Według niego, nie chodzi o to żeby „obalić” Zielony Ład, ale wszystkie jego praktycznie zapisy dotyczące rolnictwa muszą zostać zawieszone lub wycofane.

Wcześniej Europejski Zielony Ład skrytykował minister rolnictwa Czesław Siekierski. Podkreślił, że UE narzuciła na rolników “nieracjonalne i kosztowne wymogi”, które “doprowadziły do bankructwa wielu gospodarstw”.

dorzeczy.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply