Najnowsze naloty Izraela na Syrię [+FOTO/VIDEO]

W środę rano potężna eksplozja wstrząsnęła Damaszkiem. Jak twierdzi izraelskie wojsko, zaatakowane zostało około 20 celów w Syrii.

Zdjęcia satelitarne, opublikowane przez firmę ImageSat Intl., przedstawiają tzw. Szklany Dom, budynek znajdujący się w pobliżu damasceńskiego lotniska. Według Izraela miały się w nim znajdować kwatery elitarnego irańskiego korpusu ekspedycyjnego Quds w Syrii.

Dwa najwyższe piętra są całkowicie zniszczone. Według raportów, wywiad korpusu Quds działał na tych piętrach. Teren obecnie wygląda na opuszczony, nie zauważono żadnej aktywności – informuje firma.

Trafione pociskami zostały również budynki w Beit Saber, miejscowości pod Damaszkiem (nagranie video), oraz część zabudowań lotniska Al Mazzeh.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rosyjskie MSZ podsumowuje ostatnie izraelskie ataki

W komunikacie rosyjskiego MSZ, opublikowanym w czwartek, znajdujemy omówienie ostatnich izraelskich ataków na terytorium Syrii.

12 listopada izraelskie lotnictwo ostrzelało rakietami dom dowódcy palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, Akrama al-Ajuri, w centrum Damaszku, gdzie znajdują się zagraniczne misje dyplomatyczne. Ofiarami ataku byli pokojowi obywatele syryjscy. Atak wyrządził znaczące szkody w mieniu i budynkach. Al-Ajuri nie został ranny, ale zginęli jego bliscy – informuje rosyjski MSZ

18 listopada zostały zaatakowane cele w okolicy Abukamal, niedaleko granicy syryjsko-irackiej. W tym samym czasie, izraelskie lotnictwo naruszyło, według raportów, przestrzeń powietrzną Iraku i Jordanii. 19 listopada zostały zgłoszone wybuchy w pobliżu lotniska w Damaszku i ostrzał rakietami obiektów 18 kilometrów na południe od syryjskiej stolicy, rzekomo w odwecie za ostrzelanie Wzgórz Golan z terytorium Syrii – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Izraelskie rakiety zniszczyły szpital w Syrii

W nocy 20 listopada, lotnictwo Izraelskich Sił Powietrznych zaatakowało przedmieścia Damaszku 40 pociskami manewrującymi. Atak spowodował śmierć ponad 10 syryjskich żołnierzy i cywilów – podaje rosyjski MSZ.

Doniesień o ostrzale Damaszku 40 rakietami nie potwierdza wojsko syryjskie. Jednakże Syryjczycy stwierdzają, że przynajmniej 18 pocisków zostało wystrzelonych przez Izraelczyków znad granicy z Libanem. Jak twierdzi syryjska agencja SANA, większość z nich została przechwycona przez syryjską obronę przeciwrakietową.

Czytaj także: Izrael zaatakował kolejne cele w Syrii

Almasdarnews.com / Twitter.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz