Najnowsze naloty Izraela na Syrię [+FOTO/VIDEO]

W środę rano potężna eksplozja wstrząsnęła Damaszkiem. Jak twierdzi izraelskie wojsko, zaatakowane zostało około 20 celów w Syrii.

Zdjęcia satelitarne, opublikowane przez firmę ImageSat Intl., przedstawiają tzw. Szklany Dom, budynek znajdujący się w pobliżu damasceńskiego lotniska. Według Izraela miały się w nim znajdować kwatery elitarnego irańskiego korpusu ekspedycyjnego Quds w Syrii.

Dwa najwyższe piętra są całkowicie zniszczone. Według raportów, wywiad korpusu Quds działał na tych piętrach. Teren obecnie wygląda na opuszczony, nie zauważono żadnej aktywności – informuje firma.

Trafione pociskami zostały również budynki w Beit Saber, miejscowości pod Damaszkiem (nagranie video), oraz część zabudowań lotniska Al Mazzeh.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Rosyjskie MSZ podsumowuje ostatnie izraelskie ataki

W komunikacie rosyjskiego MSZ, opublikowanym w czwartek, znajdujemy omówienie ostatnich izraelskich ataków na terytorium Syrii.

12 listopada izraelskie lotnictwo ostrzelało rakietami dom dowódcy palestyńskiego Islamskiego Dżihadu, Akrama al-Ajuri, w centrum Damaszku, gdzie znajdują się zagraniczne misje dyplomatyczne. Ofiarami ataku byli pokojowi obywatele syryjscy. Atak wyrządził znaczące szkody w mieniu i budynkach. Al-Ajuri nie został ranny, ale zginęli jego bliscy – informuje rosyjski MSZ

18 listopada zostały zaatakowane cele w okolicy Abukamal, niedaleko granicy syryjsko-irackiej. W tym samym czasie, izraelskie lotnictwo naruszyło, według raportów, przestrzeń powietrzną Iraku i Jordanii. 19 listopada zostały zgłoszone wybuchy w pobliżu lotniska w Damaszku i ostrzał rakietami obiektów 18 kilometrów na południe od syryjskiej stolicy, rzekomo w odwecie za ostrzelanie Wzgórz Golan z terytorium Syrii – czytamy w komunikacie.

Czytaj także: Izraelskie rakiety zniszczyły szpital w Syrii

W nocy 20 listopada, lotnictwo Izraelskich Sił Powietrznych zaatakowało przedmieścia Damaszku 40 pociskami manewrującymi. Atak spowodował śmierć ponad 10 syryjskich żołnierzy i cywilów – podaje rosyjski MSZ.

Doniesień o ostrzale Damaszku 40 rakietami nie potwierdza wojsko syryjskie. Jednakże Syryjczycy stwierdzają, że przynajmniej 18 pocisków zostało wystrzelonych przez Izraelczyków znad granicy z Libanem. Jak twierdzi syryjska agencja SANA, większość z nich została przechwycona przez syryjską obronę przeciwrakietową.

Czytaj także: Izrael zaatakował kolejne cele w Syrii

Almasdarnews.com / Twitter.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz