ADL: Polska najbardziej antysemickim krajem

Sondaż przeprowadzony w 18 państwach na zlecenie żydowskiej organizacji Liga Przeciw Zniesławieniu (Anti-Defamation League, ADL) wykazał, że co czwarty Europejczyk żywi “antysemickie uprzedzenia”. Według sondażu najbardziej “antysemickim” krajem okazała się Polska – podał w czwartek Times of Israel.

ADL zleca badanie antysemityzmu od 1964 roku prezentując respondentom 11 zdań zawierających “antysemickie stereotypy”. Badani odpowiadają, czy zgadzają się z takimi stwierdzeniami, jak “Żydzi mają za duży wpływ na sprawy na świecie” czy “Żydzi mają zbyt dużo wpływów w świecie biznesu” itp. Dodatkowo w “rankingu” ADL bierze się pod uwagę takie czynniki, jak antysemickie incydenty, opinie społeczności żydowskich z danych krajów oraz politykę rządów.

W tak skonstruowanym sondażu Polska okazała się najbardziej “antysemickim” krajem z 48 procentami osób, które prezentują “antysemickie przekonania”. Jak napisano, przekłada się to na około 15 mln dorosłych Polaków. Najwięcej, bo aż 74 proc. badanych w Polsce uznało, że “Żydzi wciąż zbyt dużo mówią o tym, co spotkało ich w czasie Holokaustu”. Polska znalazła się też wśród krajów, gdzie w porównaniu z poprzednim badaniem z 2015 roku stopień “antysemityzmu” wzrósł najbardziej. W naszym kraju odnotowano wzrost “postaw antysemickich” o 11 pkt. proc. Wyprzedziła nas jedynie Ukraina z wzrostem o 14 pkt. proc.. Na dalszych miejscach znalazły się Brazylia i RPA (+ 9 pkt. proc.) oraz Rosja (+ 8 pkt. proc.).

Inne najbardziej “antysemickie” kraje w rankingu ADL to RPA (47 proc.), Ukraina (46 proc.) i Węgry (42 proc.). Najmniej “antysemicki” kraj to Szwecja (4 proc.).

Według sondażu ADL w Zachodniej Europie postawy antysemickie w porównaniu z 2015 rokiem zmieniły się nieznacznie, w przeciwieństwie do Europy Środkowo-Wschodniej. Jak oceniono, średnio co czwarty Europejczyk “żywi silnie negatywny stosunek wobec Żydów”.

Badanie przeprowadzono na grupie 9 tys. pełnoletnich osób w wybranych 18 państwach – głównie w Europie, a także w Kanadzie, RPA, Argentynie i Brazylii.

CZYTAJ TAKŻE: Raport ONZ nt. antysemityzmu – autor zwraca uwagę m.in. na Polskę

Kresy.pl / Times of Israel / global100.adl.org

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. lp
    lp :

    Skoro w Polsce taki antysemityzm to po co się ty pchają? Co raz więcej Żydów stara się i otrzymuje polskie paszporty. Jakoś to nie koreluje z bredniami ADL, która jest jedną z agend “przedsiębiorstwa holokaust”.

    • Kojoto
      Kojoto :

      Prawdą jest, że coraz więcej żydów stara sie o Polskie obywatelstwo, prawdą jest, że w Izraelu naucza sie z gruntu antypolskich bredni o II WŚ (ujawniają to poszczególni uczciwi Żydzi), Prawdą jest, że żydowskie organizacje w USA i na Świecie, oraz państwo Izrael lobbują za okradzeniem Polski z naszej Polskiej własności – vide Act.447. To co w tych komentarzach jest antysemickiego?

  2. Piotrx
    Piotrx :

    Tzw. “antysemityzm” główne słowo-wytrych rodem z talmudycznej propagandy

    Sam termin „antysemityzm” jest z gruntu fałszywy i powinien być unikany . Nie ma bowiem w istocie antysemityzmu , lecz może być co najwyżej antyjudaizm. Źródłem antyjudaizmu jest żydowski antygoizm. Gdyby go nie było, nie byłby znany antyjudaizm. Gdyby nawet wszyscy Żydzi byli Semitami (a tak przecież nie jest) to i tak stanowili by oni zaledwie około 10% populacji wszystkich ludów semickich takich jak np Arabowie, Chaldejczycy , Etiopczycy itd. A jak wiadomo Żydzi zawłaszczyli ten termin wyłącznie dla swoich celów propagandowych aby odwrócić uwagę od przyczyn owego „antysemityzmu”. A główną jego przyczyną nie jest wcale niechęć do Żydów z powodu ich rzekomego „semityzmu” (bo cóż by to miało znaczyć?) tylko z powodu ich niemoralnego postępowania (utajonego rasizmu) wobec gojów zgodnego z wytycznymi bezbożnego talmudu. W tej chwili wystarczy już sama nominacja na „antysemitę” bez podawania jakiegokolwiek uzasadnienia.

    “Nazwa „antysemityzm” jest ulubionym określeniem w mowie żydów i oni to głównie przyczynili się do jej spopularyzowania. Autorowie żydowscy używają celowo wyrażenia „antysemityzm”, aby odwrócić uwagę od istotnych przyczyn owego „antysemityzmu”. Podłożem antyżydowskich wystąpień jest tak zwany „judaizm”, który wciela w życie zasady Talmudu. Byłoby słuszniej nazywać ruch, o którym mowa, antyjudaizmem. Wyraz ten brzmi bardzo niemile dla ucha żydowskiego, jako wymierzony wprost przeciwko żydom, związanym w jedną organizację, nazywaną judaizmem. Określenie natomiast „antysemityzm” posiada daleko szersze znaczenie, jako odnoszący się do rasy semickiej i nie dotyczy wprost żydostwa, jako społeczności odrębnej, posiadającej własne prawa, ustawy i zwyczaje częstokroć wrogie prawom i ustawom tych narodów, obok których żydzi mieszkają.” – ks.prof. Józef Kruszyński – „Antysemityzm, antyjudaizm, antygoizm” – Włocławek 1924 r.

  3. Piotrx
    Piotrx :

    W roku 1879 hamburski anarchista Wilhelm Marr założył Ligę Antysemicką, wprowadzając do słownika politycznego termin „antysemityzm” . Choć brzmi to niemal jak paradoks, to miał on żydowskiego ojca Heinricha Marra, który był znanym artystą w Hamburgu. Warto jednak zauważyć, że termin „antysemityzm” w warunkach drugiej połowy XIX wieku (zgodnie z teorią o tzw. „rasach niższych”) wymierzony był przeciw wszystkim Semitom : tj. Arabom, Żydom, Aramejczykom, Chaldejczykom, Asyryjczykom, Etiopczykom itp. Obecnie zatracił swój pierwotny sens i został przywłaszczony przez środowiska żydowskie jako określenie jakiejkolwiek krytyki czy postawy skierowanej przeciwko ich mesjanistycznym dążeniom.

    „Utajony rasizm praktykowany przez Żydów w stosunku do obcoplemiennych, wśród których przyszło im żyć, prędzej czy później powoduje otwartą i oczywistą reakcję dotkniętych tym „gojów”. Reakcja takowa natychmiast zostaje skarcona jako ? ANTYSEMITYZM !” – Louis Golding