W niedzielę w Hiszpanii odnotowano 410 przypadków śmiertelnych koronawirusa. Jest to najmniejszy wzrost od prawie miesiąca – przekazuje Agencja Prasowa Reuters.

Hiszpańska służba zdrowia odnotowała w niedzielę 410 nowych śmiertelnych przypadków koronawirusa – informuje Reuters. Jest to najmniejszy wzrost od prawie miesiąca. Całkowita liczba zgonów wynosi 20 453 przypadki.

Jest to najniższy przyrost od 22 marca, w najgorszym momencie w Hiszpanii z powodu pandemii umierało ponad 900 osób dziennie. Do tej pory w kraju wykryto 195 944 przypadki koronawirusa. Jako „ozdrowieńców” zakwalifikowano 77 357 osób.

Premier Pedro Sanchez informował w sobotę, że poprosi parlament o 15-dniowe przedłużenie zamknięcia kraju. Przekazał jednocześnie, że restrykcje będą bardziej „elastyczne”. Między innymi dzieciom zostanie udzielone pozwolenie na krótkotrwałe wychodzenie z domów.

„Zostawiliśmy za sobą najbardziej ekstremalne momenty” – informował podczas konferencji prasowej. „Te osiągnięcia są jednak ciągle niewystarczające, a przede wszystkim kruche. Nie możemy sobie pozwolić na ryzyko pochopnych decyzji” – dodawał.

Władze Hiszpanii zaczęły w poniedziałek rozluźniać obostrzenia dotyczące funkcjonowania obywateli w przestrzeni publicznej, które zostały wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Niektóre sklepy i zakłady przemysłowe znowu zaczęły funkcjonować. Mimo to, sklepy, bary oraz miejsca rozrywki w tym kraju pozostaną zamknięte do 26 kwietnia.

Policjanci rozdawali w poniedziałek maseczki osobom, korzystającym z głównych węzłów transportowych.

„Bezpieczeństwo pracowników musi być zagwarantowane. Jeśli zostanie to w minimalnym stopniu zaniedbane, normalne funkcjonowanie społeczeństwa nie będzie mogło zostać wznowione” – oświadczył na antenie radiowej „Cadena Ser” minister spraw wewnętrznych Hiszpanii Fernando Grande-Marlaska.

Zobacz także: Austriacka minister: Gastronomia i turystyka zaczną wracać do normalnego funkcjonowania na początku maja

Ograniczenia wprowadzone w tym kraju pozwoliły na zatrzymanie wzrostu liczby zakażeń oraz zgonów.

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz