W wyniku działań wymierzonych w popularne prawicowe konta na Twitterze, w tym polonijne, zajmujące się zwalczaniem kłamliwych informacji nt. Polski, wiele z nich zostało przez ten serwis zablokowanych.

W nocy z poniedziałku na wtorek szereg popularnych, prawicowych kont na Twitterze zostało zawieszonych. Część komentatorów zwraca uwagę, że działania te nastąpiły po wyborach do Parlamentu Europejskiego.

O sprawie informował na swoich stronach internetowych Tygodnik Solidarność, który wymienił konta zawieszone przez administratorów Twittera. Wśród nich znalazły się m.in. następujące profile: @KatynMemorialJC – informujące o działaniach podejmowanych dla obrony Pomnika Katyńskiego w Jersey City, @Reparations4POL – zajmujące się kwestią zaległych niemieckich reparacji dla Polski, @GerDeathCamps  – zwalczające fake newsy na temat tzw. „polskich obozów”, @StopAct447 – informujące o sprawach związanych z amerykańską ustawą JUST S.447, @PMI_Online (Polish Media Issues) – zajmujące się zwalczaniem fake newsów na temat Polski w internecie, @nsz_1942 – propagujące wiedzę na temat historii NSZ.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Poinformowano, że podjęcie działań w tej sprawie zapowiedział szef Reduty Dobrego Imienia, Maciej Świrski. Organizacja ta wystosowała pismo do ministra cyfryzacji.

Według stanu na wtorek wieczorem, wszystkie wymienione wyżej profile były wciąż zawieszone.

Na serwisie Change.org podano, że bliżej nieznana antypolska grupa przypuściła zmasowany atak na konta twitterowe organizacji polonijnych w USA i Wielkiej Brytanii. Zaznaczono, że w przypadku profili Katyn Memorial, Polish Media Issues i NSZ, ich zawieszenie nastąpiło bez żadnego ostrzeżenia i bez podania powodu. Co więcej, jednocześnie zawieszone zostały też prywatne konta ludzi, którzy moderowali te profile. Zwracano też uwagę, że innym prawicowym kontom „obcięto” zasięgi.

Przeczytaj: Facebook zlikwidował 23 włoskie strony – wszystkie wyrażały antyimigracyjne i eurosceptyczne poglądy

Czytaj również: Facebook usunął setki profili. „Były powiązane z Rosją”

Twitter / Tysol.pl / change.org / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz