W niedzielę podczas posiedzenia Rady Politycznej PiS premier Mateusz Morawiecki został wybrany wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości. Premier zastąpi na tym stanowisku Adama Lipińskiego, który odszedł jesienią z ugrupowania.

Premier Morawiecki dołącza do grona wiceprezesów PiS. Kierownictwo naszej formacji zostało solidnie wzmocnione! Gratulacje dla wszystkich wybranych – napisał na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk.

Wiceprezesami Prawa i Sprawiedliwości zostali w niedzielę wybrani: premier Mateusz Morawiecki, b. premier, europosłanka Beata Szydło, europoseł Joachim Brudziński, szef MON Mariusz Błaszczak, szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz poseł Antoni Macierewicz.

Zobacz także: Kaczyński spotkał się z Orbanem

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w sobotę Jarosław Kaczyński został ponownie wybrany na prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Wybory odbyły się podczas kongresu partii.

„Dziękuję za wybór, naprawdę nie spodziewałem się, że w tak trudnych czasach będę miał tak mało przeciwników. Naprawdę sądziłem, że będzie ich więcej, chociaż liczyłem na sukces” – mówił Kaczyński.

Jarosław Kaczyński pełni funkcję prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość nieprzerwanie od stycznia 2003 r. Wówczas zastąpił na tym stanowisku swojego brata, późniejszego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Jarosław Kaczyński już wcześniej deklarował kilkakrotnie, że jeśli zostanie teraz wybrany na prezesa partii, będzie to jego ostatnia kadencja.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W sobotę odbyła się także Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej, podczas której były premier Donald Tusk został wybrany szefem partii.

Zobacz także: Tusk: Podniesienie wieku emerytalnego było moim błędem; 500 + nie zostanie odebrane

Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Roman1
    Roman1 :

    Kaczyński znowu kieruje PiS. W Rosji i na Ukrainie naczelnika państwa wybierają miliony obywateli, w Polsce kilka tysięcy członków PiS. Polska to wzór demokracji (zachodniej). Tam są reżimy?