W niedzielę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział pozew przeciw szefowi Platformy Obywatelskiej Donaldowi Tuskowi. Chodzi o słowa o „haraczu”, które wypowiedział polityk PO.

Czego boi się i kogo chce chronić Donald Tusk, że ucieka się do takich podłych kłamstw? Składam pozew w związku z pomówieniem w jego dzisiejszej wypowiedzi – napisał w niedziele na Twitterze minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ziobro zapowiedział pozew przeciw nowemu liderowi Platformy Obywatelskiej. Chodzi o słowa o „haraczu”, które wypowiedział Donald Tusk.

Zobacz także: Oburzenie na Węgrzech po słowach Tuska. „Nie jest Polakiem ani patriotą”

Minister sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do niedzielnej wypowiedzi Donalda Tuska. „Minister sprawiedliwości wraz ze swoją żoną oczekują haraczu, bo wsadzą kogoś do więzienia. Co się stało ludzie? Czy wam pasuje taka sytuacja, że przechodzimy codziennie do porządku nad takimi skandalami? Nigdy nie byliśmy świadkami czegoś takiego” – PAP cytuje słowa polityka PO, które padły podczas niedzielnej konferencji prasowej.

W sobotę podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej dokonano kluczowych zmian w zakresie kierownictwa partii. Borys Budka zrezygnował z funkcji szefa partii. Kierownictwo objął były premier Donald Tusk. „Wróciłem. Wiem, że trochę długo czekaliście. Wróciłem na 100 procent. Platformo, jesteście unikatowym zespołem ludzi dobrej woli” – oświadczył Tusk.

Czytaj także: Tusk: Podniesienie wieku emerytalnego było moim błędem; 500 + nie zostanie odebrane

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Dlaczego właśnie dziś? Czuję się współodpowiedzialny za losy PO. Nie, żebym miał specjalną miłość do politycznych bytów. Kocha to się żonę, dzieci i szczególnie wnuki. Platforma jest niezbędna jako siła, żeby wygrać z PiS-em walki o przyszłość. I o tym mówi historia” – powiedział były premier oraz były przewodniczący Rady Europejskiej.

W niedzielę Donald Tusk ogłosił, że zrezygnuje z funkcji przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej (PPE).

Czytaj także: Tusk nazwał Sławomira Nowaka „więźniem politycznym”

pap / wydarzenia.interia.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz