Nikt nikomu nie zabierze 500 plus. To co dała poprzednia władza zostanie utrzymane. Temat jest zamknięty – oświadczył Donald Tusk w niedzielę. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej powiedział też, że podniesienie wieku emerytalnego było błędem.

Szef Platformy Obywatelskiej został zapytany w czasie niedzielnej konferencji prasowej o kwestię 500 plus. “Nikt nikomu nie zabierze 500 plus. (…) To co dała poprzednia władza zostanie utrzymane. To jest nie do odebrania. Koniec kropka. Temat jest zamknięty” – odpowiedział, cytowany przez PAP. Odniósł się także do kwestii podniesienia wieku emerytalnego. Oświadczył, że był to błąd.

“Było błędem. To by mój błąd. Zaufałem za bardzo niektórym twardym ekspertom. To by mój błąd żeby to zrobić na zasadzie przymusu” – powiedział lider PO. Dodał, że należy w tej kwestii zostawić Polakom swobodny wybór. “Przechodzić na emeryturę w momencie przez siebie wybranym ze świadomością, że to oznacza taką a nie inną emeryturę” – zaznaczył.

Czytaj także: Ok. 153 mln zł na 500 + dla obcokrajowców w 2020 roku

W sobotę podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej dokonano kluczowych zmian w zakresie kierownictwa partii. Borys Budka zrezygnował z funkcji szefa partii. Kierownictwo objął były premier Donald Tusk. „Wróciłem. Wiem, że trochę długo czekaliście. Wróciłem na 100 procent. Platformo, jesteście unikatowym zespołem ludzi dobrej woli” – oświadczył Tusk.

Zobacz także: Oburzenie na Węgrzech po słowach Tuska. “Nie jest Polakiem ani patriotą”

„Dlaczego właśnie dziś? Czuję się współodpowiedzialny za losy PO. Nie, żebym miał specjalną miłość do politycznych bytów. Kocha to się żonę, dzieci i szczególnie wnuki. Platforma jest niezbędna jako siła, żeby wygrać z PiS-em walki o przyszłość. I o tym mówi historia” – powiedział były premier oraz były przewodniczący Rady Europejskiej.

„Projekt PO od początku istnienia ma wpisaną wolę istnienia i umiejętność zwyciężania. Nie o PO tu tylko chodzi, to nie ona jest istotą naszej decyzji. Od wielu lat wstaję myśląc o tym, co się dzieje w Polsce” – dodał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Były premier skrytykował partię rządzącą. „Pomysł PiS na Polskę jest jak z drukarki 3D. Dług, daniny drożyzna” – powiedział. Tusk skrytykował prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. „Okradziono nas z bezpieczeństwa. Kaczyński jest czystym przykładem wicepremiera ds. niebezpieczeństwa. Nie przyzwyczajajmy się do sytuacji, gdy Polska jest sama, jak nigdy w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat” – oświadczył.

W niedzielę Donald Tusk ogłosił, że zrezygnuje z funkcji przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej (PPE).

Czytaj także: Tusk nazwał Sławomira Nowaka „więźniem politycznym”

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply